EXPLOALIS SRL

Activă

0220 Exploatarea forestieră

EXPLOALIS SRL (CUI 16361184) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Meziad Com. Remetea, BIHOR, înregistrată la 26 aprilie 2004, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 9.951.868 lei, profit net de 17.013 lei, datorii de 3.318.596 lei, capitaluri proprii de 2.143.274 lei, 15 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 68 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

68

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

68 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.17%
Solvabilitate
29.22%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

9.951.868lei

Venituri totale

10.107.378lei

Rezultat net

17.013lei

Datorii

3.318.596lei

Capitaluri proprii

2.143.274lei

Capital de lucru

54.057lei

Salariați

15

Cifră de afaceri pe salariat

663.458lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2004000765053
Data înregistrării
26 aprilie 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. BIHOR, SAT MEZIAD COM. REMETEA, MEZIAD, NR.26

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+18,2%
Profitul, față de anul trecut
-86,9%
Creștere anuală compusă
+16,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

68clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate29.22%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.02 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.17%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare45.24%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință18.19%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA68200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.962.685lei
I2Active circulante3.372.653lei
I3Stocuri830.203lei
I4Creanțe2.478.416lei
I5Casa și conturi la bănci64.034lei
I6Cheltuieli în avans50.000lei

Pasiv

I7Datorii3.318.596lei
I8Venituri în avans1.923.468lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.143.274lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă9.951.868lei
I14Venituri totale10.107.378lei
I15Cheltuieli totale10.063.602lei
I16Profit brut43.776lei
I18Profit net17.013lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați15

Indicatori · 2025

Marjă netă0,17%
Marjă brută0,44%
Rentabilitatea capitalurilor0,79%
Rentabilitatea activelor0,23%
Grad de îndatorare45,24%
Lichiditate curentă1,02
Cifră de afaceri pe salariat663.458lei
Fond de rulment54.057lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
18,19%
Creștere anuală compusă
16,08%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Bihor

Întrebări despre EXPLOALIS SRL

Ce cifră de afaceri are EXPLOALIS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 9.951.868 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 17.013 lei.
EXPLOALIS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EXPLOALIS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are EXPLOALIS SRL?
15 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EXPLOALIS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.318.596 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EXPLOALIS SRL?
68 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EXPLOALIS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EXPLOALIS SRL?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .