MFOREST PRODUCTIE TRUST SRL

Activă

0220 Exploatarea forestieră

MFOREST PRODUCTIE TRUST SRL (CUI 16303108) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 5 aprilie 2004, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 22.373.214 lei, profit net de 502.104 lei, datorii de 2.668.576 lei, capitaluri proprii de 13.261.432 lei, 39 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
2.24%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

22.373.214lei

Venituri totale

24.082.107lei

Rezultat net

502.104lei

Datorii

2.668.576lei

Capitaluri proprii

13.261.432lei

Capital de lucru

3.061.714lei

Salariați

39

Cifră de afaceri pe salariat

573.672lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2007004289400
Data înregistrării
5 aprilie 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, BLD NICOLAE BĂLCESCU, NR.26, CAMERA 2, ET.5, AP.24

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+5,9%
Profitul, față de anul trecut
+10,6%
Creștere anuală compusă
+12,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate83.25%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.15 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate2.24%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare16.75%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință5.86%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9120082009201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate10.199.718lei
I2Active circulante5.730.290lei
I3Stocuri3.440.916lei
I4Creanțe2.407.666lei
I5Casa și conturi la bănci-118.292lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.668.576lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri13.261.432lei
I11Capital subscris vărsat1.000.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă22.373.214lei
I14Venituri totale24.082.107lei
I15Cheltuieli totale23.494.409lei
I16Profit brut587.698lei
I18Profit net502.104lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați39

Indicatori · 2025

Marjă netă2,24%
Marjă brută2,63%
Rentabilitatea capitalurilor3,79%
Rentabilitatea activelor3,15%
Grad de îndatorare16,75%
Lichiditate curentă2,15
Cifră de afaceri pe salariat573.672lei
Fond de rulment3.061.714lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
5,86%
Creștere anuală compusă
12,08%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre MFOREST PRODUCTIE TRUST SRL

Ce cifră de afaceri are MFOREST PRODUCTIE TRUST SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 22.373.214 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 502.104 lei.
MFOREST PRODUCTIE TRUST SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MFOREST PRODUCTIE TRUST SRL?
17 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MFOREST PRODUCTIE TRUST SRL?
39 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MFOREST PRODUCTIE TRUST SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.668.576 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MFOREST PRODUCTIE TRUST SRL?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MFOREST PRODUCTIE TRUST SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MFOREST PRODUCTIE TRUST SRL?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .