STEPTRANS SRL

Activă

4931 Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători

STEPTRANS SRL (CUI 16248828) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Drăgeşti Com. Tătărăşti, BACĂU, înregistrată la 18 martie 2004, cu activitatea principală „transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători” (CAEN 4931).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.085.158 lei, profit net de 133.534 lei, datorii de 3.667.528 lei, capitaluri proprii de 923.866 lei, 20 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 53 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

53

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

53 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.36 x
Îndatorare
80.4%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.085.158lei

Venituri totale

5.435.111lei

Rezultat net

133.534lei

Datorii

3.667.528lei

Capitaluri proprii

923.866lei

Capital de lucru

-2.350.384lei

Salariați

20

Cifră de afaceri pe salariat

254.258lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2004000516046
Data înregistrării
18 martie 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători
Sediu social
JUD. BACĂU, SAT DRĂGEŞTI COM. TĂTĂRĂŞTI,

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6,9%
Profitul, față de anul trecut
-72,8%
Creștere anuală compusă
+18,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

53clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate20.25%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.36 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate2.63%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare80.4%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință6.94%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA53200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.244.520lei
I2Active circulante1.317.144lei
I3Stocuri64.122lei
I4Creanțe499.728lei
I5Casa și conturi la bănci753.294lei
I6Cheltuieli în avans29.730lei

Pasiv

I7Datorii3.667.528lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri923.866lei
I11Capital subscris vărsat500.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.085.158lei
I14Venituri totale5.435.111lei
I15Cheltuieli totale5.278.854lei
I16Profit brut156.257lei
I18Profit net133.534lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați20

Indicatori · 2025

Marjă netă2,63%
Marjă brută3,07%
Rentabilitatea capitalurilor14,45%
Rentabilitatea activelor2,93%
Grad de îndatorare80,4%
Lichiditate curentă0,36
Cifră de afaceri pe salariat254.258lei
Fond de rulment-2.350.384lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
6,94%
Creștere anuală compusă
18,93%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre STEPTRANS SRL

Ce cifră de afaceri are STEPTRANS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.085.158 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 133.534 lei.
STEPTRANS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus STEPTRANS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are STEPTRANS SRL?
20 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are STEPTRANS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.667.528 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are STEPTRANS SRL?
53 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
STEPTRANS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are STEPTRANS SRL?
Activitatea principală este CAEN 4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .