STADIAL EXIM SRL

Activă

0220 Exploatarea forestieră

STADIAL EXIM SRL (CUI 16159712) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 20 februarie 2004, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.654.534 lei, profit net de 8.221 lei, datorii de 715.811 lei, capitaluri proprii de 2.758.158 lei, 13 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 88 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

88

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

88 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.22%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.654.534lei

Venituri totale

3.516.342lei

Rezultat net

8.221lei

Datorii

715.811lei

Capitaluri proprii

2.758.158lei

Capital de lucru

1.373.772lei

Salariați

13

Cifră de afaceri pe salariat

281.118lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J40/2585/2004
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2004002585404
Data înregistrării
20 februarie 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, ŞOS. BERCENI, NR.35, BL.104, SC.3, ET.4, AP.91

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+92,9%
Profitul, față de anul trecut
-32,9%
Creștere anuală compusă
+10,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

88clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate82.87%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.92 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.22%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare21.51%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință92.92%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA88200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.238.860lei
I2Active circulante2.089.583lei
I3Stocuri1.658.554lei
I4Creanțe432.706lei
I5Casa și conturi la bănci-1.677lei
I6Cheltuieli în avans149.500lei

Pasiv

I7Datorii715.811lei
I8Venituri în avans3.974lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.758.158lei
I11Capital subscris vărsat2.000.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.654.534lei
I14Venituri totale3.516.342lei
I15Cheltuieli totale3.503.327lei
I16Profit brut13.015lei
I18Profit net8.221lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați13

Indicatori · 2025

Marjă netă0,22%
Marjă brută0,36%
Rentabilitatea capitalurilor0,3%
Rentabilitatea activelor0,25%
Grad de îndatorare21,51%
Lichiditate curentă2,92
Cifră de afaceri pe salariat281.118lei
Fond de rulment1.373.772lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
92,92%
Creștere anuală compusă
10,08%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre STADIAL EXIM SRL

Ce cifră de afaceri are STADIAL EXIM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.654.534 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 8.221 lei.
STADIAL EXIM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus STADIAL EXIM SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are STADIAL EXIM SRL?
13 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are STADIAL EXIM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 715.811 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are STADIAL EXIM SRL?
88 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
STADIAL EXIM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are STADIAL EXIM SRL?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .