DIRJAN SRL

Activă

4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare

DIRJAN SRL (CUI 16108999) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Şura Mare Com. Şura Mare, SIBIU, înregistrată la 5 februarie 2004, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare” (CAEN 4719).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.975.269 lei, profit net de 8.002 lei, datorii de 3.968.810 lei, capitaluri proprii de 805.117 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 39 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

39

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

39 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.

Din cei șase factori ieșeau 52 de puncte, dar scorul e plafonat la 39: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Îndatorare
120.08%
Lichiditate
0.68 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.975.269lei

Venituri totale

3.984.690lei

Rezultat net

8.002lei

Datorii

3.968.810lei

Capitaluri proprii

805.117lei

Capital de lucru

-1.271.978lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

795.054lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J32/148/2004
Data înregistrării
5 februarie 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
4719 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare
Sediu social
JUD. SIBIU, SAT ŞURA MARE COM. ŞURA MARE, STR. PRINCIPALĂ, NR.466

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+23,3%
Profitul, față de anul trecut
-47,4%
Creștere anuală compusă
+4,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

39clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate24.36%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.68 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.2%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare120.08%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință23.34%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA39200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate608.309lei
I2Active circulante2.696.832lei
I3Stocuri1.592.426lei
I4Creanțe1.037.713lei
I5Casa și conturi la bănci66.693lei
I6Cheltuieli în avans1.468.786lei

Pasiv

I7Datorii3.968.810lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri805.117lei
I11Capital subscris vărsat300.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.975.269lei
I14Venituri totale3.984.690lei
I15Cheltuieli totale3.975.132lei
I16Profit brut9.558lei
I18Profit net8.002lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă0,2%
Marjă brută0,24%
Rentabilitatea capitalurilor0,99%
Rentabilitatea activelor0,24%
Grad de îndatorare120,08%
Lichiditate curentă0,68
Cifră de afaceri pe salariat795.054lei
Fond de rulment-1.271.978lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
23,34%
Creștere anuală compusă
4,87%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre DIRJAN SRL

Ce cifră de afaceri are DIRJAN SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.975.269 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 8.002 lei.
DIRJAN SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DIRJAN SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are DIRJAN SRL?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DIRJAN SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.968.810 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DIRJAN SRL?
39 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DIRJAN SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DIRJAN SRL?
Activitatea principală este CAEN 4719 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .