FAGUL IMPEX S.R.L.

Activă

1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie

FAGUL IMPEX S.R.L. (CUI 16108972) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Unirea Com. Unirea, ALBA, înregistrată la 5 februarie 2004, cu activitatea principală „fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie” (CAEN 1071).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 12.520.817 lei, profit net de 248.865 lei, datorii de 9.018.634 lei, capitaluri proprii de 1.227.463 lei, 17 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 56 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

56

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

56 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
88.13%
Lichiditate
0.79 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

12.520.817lei

Venituri totale

11.797.363lei

Rezultat net

248.865lei

Datorii

9.018.634lei

Capitaluri proprii

1.227.463lei

Capital de lucru

-1.906.165lei

Salariați

17

Cifră de afaceri pe salariat

736.519lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J01/1335/2020
Data înregistrării
5 februarie 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie
Sediu social
JUD. ALBA, SAT UNIREA COM. UNIREA, STR. PARCULUI, NR.424

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+56,9%
Profitul, față de anul trecut
-72,3%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

56clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate11.99%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.79 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate1.99%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare88.13%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință56.91%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA56200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.120.683lei
I2Active circulante7.112.469lei
I3Stocuri1.212.960lei
I4Creanțe4.997.704lei
I5Casa și conturi la bănci901.805lei
I6Cheltuieli în avans12.945lei

Pasiv

I7Datorii9.018.634lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.227.463lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă12.520.817lei
I14Venituri totale11.797.363lei
I15Cheltuieli totale11.389.062lei
I16Profit brut408.301lei
I18Profit net248.865lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați17

Indicatori · 2025

Marjă netă1,99%
Marjă brută3,26%
Rentabilitatea capitalurilor20,27%
Rentabilitatea activelor2,43%
Grad de îndatorare88,13%
Lichiditate curentă0,79
Cifră de afaceri pe salariat736.519lei
Fond de rulment-1.906.165lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
56,91%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

Cele mai nou înregistrate în județul Alba

Întrebări despre FAGUL IMPEX S.R.L.

Ce cifră de afaceri are FAGUL IMPEX S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 12.520.817 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 248.865 lei.
FAGUL IMPEX S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FAGUL IMPEX S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are FAGUL IMPEX S.R.L.?
17 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FAGUL IMPEX S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 9.018.634 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FAGUL IMPEX S.R.L.?
56 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FAGUL IMPEX S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FAGUL IMPEX S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .