DELCAR SRL

Activă

4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă

DELCAR SRL (CUI 16103495) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Iaşi, IAŞI, înregistrată la 4 februarie 2004, cu activitatea principală „transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă” (CAEN 4933).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.220.791 lei, profit net de 13.047 lei, datorii de 1.188.789 lei, capitaluri proprii de 700.956 lei, 23 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 59 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

59

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

59 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.76 x
Profitabilitate
0.59%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.220.791lei

Venituri totale

2.924.372lei

Rezultat net

13.047lei

Datorii

1.188.789lei

Capitaluri proprii

700.956lei

Capital de lucru

-283.486lei

Salariați

23

Cifră de afaceri pe salariat

96.556lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2004000156226
Data înregistrării
4 februarie 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
4933 — Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. ARH. ION BERINDEI, NR.69, PARTER. CAMERA 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-3,9%
Profitul, față de anul trecut
-5,1%
Creștere anuală compusă
-2,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

59clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate37.27%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.76 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.59%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare63.21%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-3.86%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA59200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate975.442lei
I2Active circulante905.303lei
I3Stocuri409.728lei
I4Creanțe384.155lei
I5Casa și conturi la bănci111.420lei
I6Cheltuieli în avans9.000lei

Pasiv

I7Datorii1.188.789lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri700.956lei
I11Capital subscris vărsat145.560lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.220.791lei
I14Venituri totale2.924.372lei
I15Cheltuieli totale2.904.121lei
I16Profit brut20.251lei
I18Profit net13.047lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați23

Indicatori · 2025

Marjă netă0,59%
Marjă brută0,91%
Rentabilitatea capitalurilor1,86%
Rentabilitatea activelor0,69%
Grad de îndatorare63,21%
Lichiditate curentă0,76
Cifră de afaceri pe salariat96.556lei
Fond de rulment-283.486lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-3,86%
Creștere anuală compusă
-2,72%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre DELCAR SRL

Ce cifră de afaceri are DELCAR SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.220.791 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 13.047 lei.
DELCAR SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DELCAR SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are DELCAR SRL?
23 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DELCAR SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.188.789 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DELCAR SRL?
59 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DELCAR SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DELCAR SRL?
Activitatea principală este CAEN 4933 — Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .