RESPECT CLUB SRL

Activă

9311 Activităţi ale bazelor sportive

RESPECT CLUB SRL (CUI 16088158) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sibiu, SIBIU, înregistrată la 29 ianuarie 2004, cu activitatea principală „activităţi ale bazelor sportive” (CAEN 9311).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 19.061.068 lei, profit net de 100.055 lei, datorii de 10.757.118 lei, capitaluri proprii de 3.235.660 lei, 91 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 48 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

48

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

48 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.27 x
Profitabilitate
0.52%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

19.061.068lei

Venituri totale

20.607.836lei

Rezultat net

100.055lei

Datorii

10.757.118lei

Capitaluri proprii

3.235.660lei

Capital de lucru

-7.821.542lei

Salariați

91

Cifră de afaceri pe salariat

209.462lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2004000121329
Data înregistrării
29 ianuarie 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
9311 — Activităţi ale bazelor sportive
Sediu social
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, ŞOS. ALBA IULIA, NR.100

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-3,2%
Profitul, față de anul trecut
-72,6%
Creștere anuală compusă
+20,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

48clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate21.97%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.27 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate0.52%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare73.04%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-3.21%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA48200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate11.793.100lei
I2Active circulante2.935.576lei
I3Stocuri1.216.878lei
I4Creanțe914.355lei
I5Casa și conturi la bănci794.214lei
I6Cheltuieli în avans696.621lei

Pasiv

I7Datorii10.757.118lei
I8Venituri în avans1.432.519lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.235.660lei
I11Capital subscris vărsat600.220lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă19.061.068lei
I14Venituri totale20.607.836lei
I15Cheltuieli totale20.421.928lei
I16Profit brut185.908lei
I18Profit net100.055lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați91

Indicatori · 2025

Marjă netă0,52%
Marjă brută0,98%
Rentabilitatea capitalurilor3,09%
Rentabilitatea activelor0,68%
Grad de îndatorare73,04%
Lichiditate curentă0,27
Cifră de afaceri pe salariat209.462lei
Fond de rulment-7.821.542lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-3,21%
Creștere anuală compusă
20,38%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea R · Spectacole, activități culturale și recreative

9311 Activități ale bazelor sportive

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre RESPECT CLUB SRL

Ce cifră de afaceri are RESPECT CLUB SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 19.061.068 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 100.055 lei.
RESPECT CLUB SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RESPECT CLUB SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are RESPECT CLUB SRL?
91 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RESPECT CLUB SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 10.757.118 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RESPECT CLUB SRL?
48 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RESPECT CLUB SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RESPECT CLUB SRL?
Activitatea principală este CAEN 9311 — Activităţi ale bazelor sportive.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .