BL-ZS CONS SRL

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

BL-ZS CONS SRL (CUI 16051000) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sfântu Gheorghe, COVASNA, înregistrată la 14 ianuarie 2004, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 6.376.835 lei, profit net de 330.333 lei, datorii de 1.822.993 lei, capitaluri proprii de 555.284 lei, 14 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
76.65%
Solvabilitate
23.35%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

6.376.835lei

Venituri totale

6.384.032lei

Rezultat net

330.333lei

Datorii

1.822.993lei

Capitaluri proprii

555.284lei

Capital de lucru

293.464lei

Salariați

14

Cifră de afaceri pe salariat

455.488lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2004000038191
Data înregistrării
14 ianuarie 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. COVASNA, MUN. SFÂNTU GHEORGHE, STR. PÂRÂULUI, NR.6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1,4%
Profitul, față de anul trecut
-41,1%
Creștere anuală compusă
+14,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.35%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.16 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.18%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare76.65%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință1.44%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA73200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate261.820lei
I2Active circulante2.116.457lei
I3Stocuri51.661lei
I4Creanțe1.298.396lei
I5Casa și conturi la bănci766.400lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.822.993lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri555.284lei
I11Capital subscris vărsat40.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă6.376.835lei
I14Venituri totale6.384.032lei
I15Cheltuieli totale6.007.277lei
I16Profit brut376.755lei
I18Profit net330.333lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați14

Indicatori · 2025

Marjă netă5,18%
Marjă brută5,91%
Rentabilitatea capitalurilor59,49%
Rentabilitatea activelor13,89%
Grad de îndatorare76,65%
Lichiditate curentă1,16
Cifră de afaceri pe salariat455.488lei
Fond de rulment293.464lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
1,44%
Creștere anuală compusă
14,12%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Covasna

Întrebări despre BL-ZS CONS SRL

Ce cifră de afaceri are BL-ZS CONS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 6.376.835 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 330.333 lei.
BL-ZS CONS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BL-ZS CONS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are BL-ZS CONS SRL?
14 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BL-ZS CONS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.822.993 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BL-ZS CONS SRL?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BL-ZS CONS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BL-ZS CONS SRL?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .