Rematholding Co. SRL

Activă

3821 Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase

Rematholding Co. SRL (CUI 16010540) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 18 decembrie 2003, cu activitatea principală „tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3821).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 213.960.724 lei, pierdere netă de 14.294.250 lei, datorii de 76.553.843 lei, capitaluri proprii de 92.129.650 lei, 227 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 57 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

57

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

57 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
Profitabilitate
-6.68%
Tendință
-27.98%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

213.960.724lei

Venituri totale

216.453.926lei

Rezultat net

-14.294.250lei

Datorii

76.553.843lei

Capitaluri proprii

92.129.650lei

Capital de lucru

26.249.888lei

Salariați

227

Cifră de afaceri pe salariat

942.558lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2003017492406
Data înregistrării
18 decembrie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, SOS. BERCENI FORT, NR.5, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-28%
Profitul, față de anul trecut
-386,1%
Creștere anuală compusă
-3,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

57clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate53.63%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.34 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate-6.68%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare44.56%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-27.98%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA57200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate68.996.811lei
I2Active circulante102.803.731lei
I3Stocuri28.965.313lei
I4Creanțe70.550.371lei
I5Casa și conturi la bănci3.288.047lei
I6Cheltuieli în avans484.472lei

Pasiv

I7Datorii76.553.843lei
I8Venituri în avans3.601.521lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri92.129.650lei
I11Capital subscris vărsat777.600lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă213.960.724lei
I14Venituri totale216.453.926lei
I15Cheltuieli totale228.597.995lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă14.294.250lei
I20Număr mediu de salariați227

Indicatori · 2025

Marjă netă-6,68%
Marjă brută-5,68%
Rentabilitatea capitalurilor-15,52%
Rentabilitatea activelor-8,32%
Grad de îndatorare44,56%
Lichiditate curentă1,34
Cifră de afaceri pe salariat942.558lei
Fond de rulment26.249.888lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-27,98%
Creștere anuală compusă
-3,39%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3821 Recuperarea materialelor reciclabile

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre Rematholding Co. SRL

Ce cifră de afaceri are Rematholding Co. SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 213.960.724 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -14.294.250 lei.
Rematholding Co. SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus Rematholding Co. SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are Rematholding Co. SRL?
227 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are Rematholding Co. SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 76.553.843 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are Rematholding Co. SRL?
57 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
Rematholding Co. SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are Rematholding Co. SRL?
Activitatea principală este CAEN 3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .