DENTALEX SRL

Activă

8623 Activităţi de asistenţă stomatologică

DENTALEX SRL (CUI 15972660) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Craiova, DOLJ, înregistrată la 8 decembrie 2003, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă stomatologică” (CAEN 8623).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.037.062 lei, profit net de 874.428 lei, datorii de 3.920.299 lei, capitaluri proprii de 878.035 lei, 9 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
65.79%
Solvabilitate
14.74%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.037.062lei

Venituri totale

7.070.172lei

Rezultat net

874.428lei

Datorii

3.920.299lei

Capitaluri proprii

878.035lei

Capital de lucru

5.812lei

Salariați

9

Cifră de afaceri pe salariat

781.896lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2003001830168
Data înregistrării
8 decembrie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
8623 — Activităţi de asistenţă stomatologică
Sediu social
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, CAL. UNIRII, NR.118

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+46,4%
Profitul, față de anul trecut
+61,7%
Creștere anuală compusă
+38,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate14.74%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate12.43%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare65.79%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință46.39%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.032.666lei
I2Active circulante3.926.111lei
I3Stocuri1.139.125lei
I4Creanțe1.704.867lei
I5Casa și conturi la bănci1.082.119lei
I6Cheltuieli în avans11.990lei

Pasiv

I7Datorii3.920.299lei
I8Venituri în avans1.172.433lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri878.035lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.037.062lei
I14Venituri totale7.070.172lei
I15Cheltuieli totale6.005.573lei
I16Profit brut1.064.599lei
I18Profit net874.428lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați9

Indicatori · 2025

Marjă netă12,43%
Marjă brută15,13%
Rentabilitatea capitalurilor99,59%
Rentabilitatea activelor14,67%
Grad de îndatorare65,79%
Lichiditate curentă1,00
Cifră de afaceri pe salariat781.896lei
Fond de rulment5.812lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
46,39%
Creștere anuală compusă
38,53%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8623 Activități de asistență stomatologică

Cele mai nou înregistrate în județul Dolj

Întrebări despre DENTALEX SRL

Ce cifră de afaceri are DENTALEX SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.037.062 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 874.428 lei.
DENTALEX SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DENTALEX SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are DENTALEX SRL?
9 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DENTALEX SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.920.299 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DENTALEX SRL?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DENTALEX SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DENTALEX SRL?
Activitatea principală este CAEN 8623 — Activităţi de asistenţă stomatologică.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .