NET CONECT SRL

Activă

6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

NET CONECT SRL (CUI 15955243) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sibiu, SIBIU, înregistrată la 3 decembrie 2003, cu activitatea principală „activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (CAEN 6201).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 21.517.676 lei, profit net de 1.007.535 lei, datorii de 5.775.160 lei, capitaluri proprii de 1.460.846 lei, 70 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 79 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

79

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

79 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
14.68%
Profitabilitate
4.68%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

21.517.676lei

Venituri totale

21.691.286lei

Rezultat net

1.007.535lei

Datorii

5.775.160lei

Capitaluri proprii

1.460.846lei

Capital de lucru

3.760.324lei

Salariați

70

Cifră de afaceri pe salariat

307.395lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J32/1549/2003
Data înregistrării
3 decembrie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Sediu social
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, ŞOS. ALBA IULIA, NR.40, ET.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+17,1%
Profitul, față de anul trecut
-11%
Creștere anuală compusă
+25,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

79clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate14.68%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.65 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.68%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare58.05%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință17.12%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA79200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate413.438lei
I2Active circulante9.535.484lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe5.709.015lei
I5Casa și conturi la bănci3.826.469lei
I6Cheltuieli în avans26.007lei

Pasiv

I7Datorii5.775.160lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane2.738.923lei
I10Capitaluri1.460.846lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă21.517.676lei
I14Venituri totale21.691.286lei
I15Cheltuieli totale20.240.209lei
I16Profit brut1.451.077lei
I18Profit net1.007.535lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați70

Indicatori · 2025

Marjă netă4,68%
Marjă brută6,74%
Rentabilitatea capitalurilor68,97%
Rentabilitatea activelor10,13%
Grad de îndatorare58,05%
Lichiditate curentă1,65
Cifră de afaceri pe salariat307.395lei
Fond de rulment3.760.324lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
17,12%
Creștere anuală compusă
25,93%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre NET CONECT SRL

Ce cifră de afaceri are NET CONECT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 21.517.676 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.007.535 lei.
NET CONECT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NET CONECT SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are NET CONECT SRL?
70 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NET CONECT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 5.775.160 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NET CONECT SRL?
79 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NET CONECT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NET CONECT SRL?
Activitatea principală este CAEN 6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .