SOCIETATEA NATIONALA A SARII SA

Activă

0893 Extracţia sării

SOCIETATEA NATIONALA A SARII SA (CUI 1590430) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 9 decembrie 1992, cu activitatea principală „extracţia sării” (CAEN 0893).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 392.913.235 lei, profit net de 66.927.161 lei, datorii de 75.764.550 lei, capitaluri proprii de 561.906.550 lei, 1.277 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 94 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

94

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

94 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-13.27%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

392.913.235lei

Venituri totale

547.538.634lei

Rezultat net

66.927.161lei

Datorii

75.764.550lei

Capitaluri proprii

561.906.550lei

Capital de lucru

198.903.978lei

Salariați

1.277

Cifră de afaceri pe salariat

307.685lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010004607408
Data înregistrării
9 decembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
0893 — Extracţia sării
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, CAL VICTORIEI, NR.220, ET.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-13,3%
Profitul, față de anul trecut
-39,9%
Creștere anuală compusă
+4,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

94clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate81.61%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate3.63 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate17.03%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare11%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-13.27%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA94200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate413.876.029lei
I2Active circulante274.668.528lei
I3Stocuri38.164.238lei
I4Creanțe68.931.896lei
I5Casa și conturi la bănci20.142.394lei
I6Cheltuieli în avans1.424.236lei

Pasiv

I7Datorii75.764.550lei
I8Venituri în avans2.330.496lei
I9Provizioane49.967.197lei
I10Capitaluri561.906.550lei
I11Capital subscris vărsat41.050.130lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă392.913.235lei
I14Venituri totale547.538.634lei
I15Cheltuieli totale467.579.705lei
I16Profit brut79.958.929lei
I18Profit net66.927.161lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1.277

Indicatori · 2025

Marjă netă17,03%
Marjă brută20,35%
Rentabilitatea capitalurilor11,91%
Rentabilitatea activelor9,72%
Grad de îndatorare11%
Lichiditate curentă3,63
Cifră de afaceri pe salariat307.685lei
Fond de rulment198.903.978lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-13,27%
Creștere anuală compusă
4,58%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea B · Industria extractivă

0893 Extracția sării

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre SOCIETATEA NATIONALA A SARII SA

Ce cifră de afaceri are SOCIETATEA NATIONALA A SARII SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 392.913.235 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 66.927.161 lei.
SOCIETATEA NATIONALA A SARII SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SOCIETATEA NATIONALA A SARII SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SOCIETATEA NATIONALA A SARII SA?
1.277 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SOCIETATEA NATIONALA A SARII SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 75.764.550 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SOCIETATEA NATIONALA A SARII SA?
94 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SOCIETATEA NATIONALA A SARII SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SOCIETATEA NATIONALA A SARII SA?
Activitatea principală este CAEN 0893 — Extracţia sării.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .