RETRIX SERVICE SRL

Activă

6920 Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal

RETRIX SERVICE SRL (CUI 15834454) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Mărăcineni Com. Mărăcineni, BUZĂU, înregistrată la 23 octombrie 2003, cu activitatea principală „activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal” (CAEN 6920).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.275.709 lei, profit net de 595.407 lei, datorii de 394.926 lei, capitaluri proprii de 595.862 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.275.709lei

Venituri totale

1.285.130lei

Rezultat net

595.407lei

Datorii

394.926lei

Capitaluri proprii

595.862lei

Capital de lucru

583.332lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

637.855lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2003000882108
Data înregistrării
23 octombrie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
6920 — Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal
Sediu social
JUD. BUZĂU, SAT MĂRĂCINENI COM. MĂRĂCINENI, STR. MĂRĂCINENI

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+36,8%
Profitul, față de anul trecut
-7,5%
Creștere anuală compusă
+13,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate60.32%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.48 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate46.67%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare39.98%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință36.75%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA100200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate9.657lei
I2Active circulante978.258lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe588.872lei
I5Casa și conturi la bănci94.386lei
I6Cheltuieli în avans2.873lei

Pasiv

I7Datorii394.926lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri595.862lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.275.709lei
I14Venituri totale1.285.130lei
I15Cheltuieli totale582.626lei
I16Profit brut702.504lei
I18Profit net595.407lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă46,67%
Marjă brută55,07%
Rentabilitatea capitalurilor99,92%
Rentabilitatea activelor60,27%
Grad de îndatorare39,98%
Lichiditate curentă2,48
Cifră de afaceri pe salariat637.855lei
Fond de rulment583.332lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
36,75%
Creștere anuală compusă
13,4%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

Cele mai nou înregistrate în județul Buzău

Întrebări despre RETRIX SERVICE SRL

Ce cifră de afaceri are RETRIX SERVICE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.275.709 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 595.407 lei.
RETRIX SERVICE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RETRIX SERVICE SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are RETRIX SERVICE SRL?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RETRIX SERVICE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 394.926 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RETRIX SERVICE SRL?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RETRIX SERVICE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RETRIX SERVICE SRL?
Activitatea principală este CAEN 6920 — Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .