COCNICK SRL

Activă

1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului

COCNICK SRL (CUI 15774034) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Beiuş, BIHOR, înregistrată la 29 septembrie 2003, cu activitatea principală „tăierea şi rindeluirea lemnului” (CAEN 1610).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.294.501 lei, profit net de 15.393 lei, datorii de 1.008.206 lei, capitaluri proprii de 1.887.321 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 88 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

88

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

88 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.67%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.294.501lei

Venituri totale

2.054.259lei

Rezultat net

15.393lei

Datorii

1.008.206lei

Capitaluri proprii

1.887.321lei

Capital de lucru

1.015.751lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

573.625lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J05/1243/2003
Data înregistrării
29 septembrie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
Sediu social
JUD. BIHOR, MUN. BEIUŞ, STR. BURGUNDIA MARE, C.F.6032, TOP.1268/4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+56,5%
Profitul, față de anul trecut
-22,1%
Creștere anuală compusă
+9,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

88clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate63.92%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.01 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.67%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare34.15%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință56.48%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA88200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate928.724lei
I2Active circulante2.023.957lei
I3Stocuri992.006lei
I4Creanțe778.023lei
I5Casa și conturi la bănci253.928lei
I6Cheltuieli în avans2.101lei

Pasiv

I7Datorii1.008.206lei
I8Venituri în avans59.255lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.887.321lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.294.501lei
I14Venituri totale2.054.259lei
I15Cheltuieli totale2.033.011lei
I16Profit brut21.248lei
I18Profit net15.393lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă0,67%
Marjă brută0,93%
Rentabilitatea capitalurilor0,82%
Rentabilitatea activelor0,52%
Grad de îndatorare34,15%
Lichiditate curentă2,01
Cifră de afaceri pe salariat573.625lei
Fond de rulment1.015.751lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
56,48%
Creștere anuală compusă
9,57%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1610 Tăierea și rindeluirea lemnului

Cele mai nou înregistrate în județul Bihor

Întrebări despre COCNICK SRL

Ce cifră de afaceri are COCNICK SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.294.501 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 15.393 lei.
COCNICK SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus COCNICK SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are COCNICK SRL?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are COCNICK SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.008.206 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are COCNICK SRL?
88 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
COCNICK SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are COCNICK SRL?
Activitatea principală este CAEN 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .