CFP CONSTRUCT SRL

Activă

4399 Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.

CFP CONSTRUCT SRL (CUI 15768687) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Nazna Com. Sâncraiu de Mureş, MUREŞ, înregistrată la 25 septembrie 2003, cu activitatea principală „alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.” (CAEN 4399).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.856.869 lei, profit net de 246.223 lei, datorii de 4.610.205 lei, capitaluri proprii de 1.855.215 lei, 42 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 61 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

61

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

61 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-27.69%
Îndatorare
73.48%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.856.869lei

Venituri totale

8.788.337lei

Rezultat net

246.223lei

Datorii

4.610.205lei

Capitaluri proprii

1.855.215lei

Capital de lucru

345.510lei

Salariați

42

Cifră de afaceri pe salariat

187.068lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2003001209269
Data înregistrării
25 septembrie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
4399 — Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sediu social
JUD. MUREŞ, SAT NAZNA COM. SÂNCRAIU DE MUREŞ, STR TINERETULUI, NR.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-27,7%
Profitul, față de anul trecut
-68,3%
Creștere anuală compusă
+63,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

61clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate29.57%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.07 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.13%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare73.48%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-27.69%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA61200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.318.362lei
I2Active circulante4.955.715lei
I3Stocuri1.577.244lei
I4Creanțe2.965.222lei
I5Casa și conturi la bănci413.249lei
I6Cheltuieli în avans196.489lei

Pasiv

I7Datorii4.610.205lei
I8Venituri în avans5.146lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.855.215lei
I11Capital subscris vărsat600lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.856.869lei
I14Venituri totale8.788.337lei
I15Cheltuieli totale8.498.611lei
I16Profit brut289.726lei
I18Profit net246.223lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați42

Indicatori · 2025

Marjă netă3,13%
Marjă brută3,69%
Rentabilitatea capitalurilor13,27%
Rentabilitatea activelor3,92%
Grad de îndatorare73,48%
Lichiditate curentă1,07
Cifră de afaceri pe salariat187.068lei
Fond de rulment345.510lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-27,69%
Creștere anuală compusă
63,09%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre CFP CONSTRUCT SRL

Ce cifră de afaceri are CFP CONSTRUCT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.856.869 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 246.223 lei.
CFP CONSTRUCT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CFP CONSTRUCT SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CFP CONSTRUCT SRL?
42 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CFP CONSTRUCT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.610.205 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CFP CONSTRUCT SRL?
61 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CFP CONSTRUCT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CFP CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală este CAEN 4399 — Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .