IOANIDIS SRL

Activă

4781 Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

IOANIDIS SRL (CUI 15746026) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Botoşani, BOTOŞANI, înregistrată la 17 septembrie 2003, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe” (CAEN 4781).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.928.265 lei, profit net de 299.325 lei, datorii de 707.823 lei, capitaluri proprii de 455.091 lei, 8 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 76 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

76

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

76 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
60.94%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.928.265lei

Venituri totale

5.015.430lei

Rezultat net

299.325lei

Datorii

707.823lei

Capitaluri proprii

455.091lei

Capital de lucru

56.613lei

Salariați

8

Cifră de afaceri pe salariat

616.033lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2003000470077
Data înregistrării
17 septembrie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
4781 — Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
Sediu social
JUD. BOTOŞANI, MUN. BOTOŞANI, ALEEA DIMITRIE BRÂNDZĂ, NR.2, SC.E, ET.2, AP.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+137%
Profitul, față de anul trecut
+288,4%
Creștere anuală compusă
+11,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

76clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate39.18%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.08 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate6.07%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare60.94%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință136.95%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA76200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate397.046lei
I2Active circulante764.436lei
I3Stocuri539.395lei
I4Creanțe117.755lei
I5Casa și conturi la bănci106.907lei
I6Cheltuieli în avans1.432lei

Pasiv

I7Datorii707.823lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri455.091lei
I11Capital subscris vărsat105.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.928.265lei
I14Venituri totale5.015.430lei
I15Cheltuieli totale4.658.945lei
I16Profit brut356.485lei
I18Profit net299.325lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați8

Indicatori · 2025

Marjă netă6,07%
Marjă brută7,23%
Rentabilitatea capitalurilor65,77%
Rentabilitatea activelor25,77%
Grad de îndatorare60,94%
Lichiditate curentă1,08
Cifră de afaceri pe salariat616.033lei
Fond de rulment56.613lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
136,95%
Creștere anuală compusă
11,78%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

Cele mai nou înregistrate în județul Botoșani

Întrebări despre IOANIDIS SRL

Ce cifră de afaceri are IOANIDIS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.928.265 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 299.325 lei.
IOANIDIS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus IOANIDIS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are IOANIDIS SRL?
8 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are IOANIDIS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 707.823 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are IOANIDIS SRL?
76 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
IOANIDIS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are IOANIDIS SRL?
Activitatea principală este CAEN 4781 — Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .