LUX AUTO SRL

Activă

5611 Restaurante

LUX AUTO SRL (CUI 15731360) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Botoşani, BOTOŞANI, înregistrată la 10 septembrie 2003, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5611).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 21.432.663 lei, profit net de 2.419.292 lei, datorii de 8.370.729 lei, capitaluri proprii de 15.293.843 lei, 71 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 88 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

88

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

88 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-3.8%
Lichiditate
1.06 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

21.432.663lei

Venituri totale

22.453.040lei

Rezultat net

2.419.292lei

Datorii

8.370.729lei

Capitaluri proprii

15.293.843lei

Capital de lucru

489.004lei

Salariați

71

Cifră de afaceri pe salariat

301.868lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2003000448072
Data înregistrării
10 septembrie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
5611 — Restaurante
Sediu social
JUD. BOTOŞANI, MUN. BOTOŞANI, STR. PROGRESULUI, NR.6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-3,8%
Profitul, față de anul trecut
+18,6%
Creștere anuală compusă
+8,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

88clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate65.05%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.06 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate11.29%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare35.6%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-3.8%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA88200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate14.650.735lei
I2Active circulante8.859.733lei
I3Stocuri2.377.122lei
I4Creanțe5.939.962lei
I5Casa și conturi la bănci542.649lei
I6Cheltuieli în avans154.104lei

Pasiv

I7Datorii8.370.729lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri15.293.843lei
I11Capital subscris vărsat1.949.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă21.432.663lei
I14Venituri totale22.453.040lei
I15Cheltuieli totale19.600.395lei
I16Profit brut2.852.645lei
I18Profit net2.419.292lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați71

Indicatori · 2025

Marjă netă11,29%
Marjă brută13,31%
Rentabilitatea capitalurilor15,82%
Rentabilitatea activelor10,29%
Grad de îndatorare35,6%
Lichiditate curentă1,06
Cifră de afaceri pe salariat301.868lei
Fond de rulment489.004lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-3,8%
Creștere anuală compusă
8,36%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5611 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Botoșani

Întrebări despre LUX AUTO SRL

Ce cifră de afaceri are LUX AUTO SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 21.432.663 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.419.292 lei.
LUX AUTO SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LUX AUTO SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are LUX AUTO SRL?
71 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LUX AUTO SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 8.370.729 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LUX AUTO SRL?
88 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LUX AUTO SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LUX AUTO SRL?
Activitatea principală este CAEN 5611 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .