BGS MONITORIZARE ŞI INTERVENŢIE SRL
Activă8009 Alte activități de securitate n.c.a.
BGS MONITORIZARE ŞI INTERVENŢIE SRL (CUI 15719625) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 4 septembrie 2003, cu activitatea principală „alte activități de securitate n.c.a.” (CAEN 8009).
A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 55.084.206 lei, profit net de 2.326.751 lei, datorii de 10.718.114 lei, capitaluri proprii de 2.420.073 lei, 242 de salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 15 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa B
Risc scăzut
69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Îndatorare
- 71.02%
- Solvabilitate
- 16.04%
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
55.084.206lei
Venituri totale
56.294.020lei
Rezultat net
2.326.751lei
Datorii
10.718.114lei
Capitaluri proprii
2.420.073lei
Capital de lucru
259.329lei
Salariați
242
Cifră de afaceri pe salariat
227.621lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J2003012073406
- Data înregistrării
- 4 septembrie 2003
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 8009 — Alte activități de securitate n.c.a.
- Sediu social
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR VALEA BUZĂULUI, NR.1, CAMERA 1B, BL.G7, SC.F, ET.2, AP.67
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2011–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +4%
- Profitul, față de anul trecut
- -32,3%
- Creștere anuală compusă
- —
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc scăzut
Ce l-a dat
- Solvabilitate16.04%
Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.
- Lichiditate1.02 x
Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.
- Profitabilitate4.22%
Marjă netă modestă.
- Îndatorare71.02%
Îndatorare ridicată.
- Tendință4.01%
Cifra de afaceri a crescut.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2011–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 4,01%
- Creștere anuală compusă
- —
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea N · Servicii administrative și de suport
8009 Alte activități de protecție n.c.a.
Cele mai nou înregistrate în județul București
- ZAVAŢCHI SERGIU PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55766413 · Sector 6 Mun. Bucureşti · înființată 28.10.2026PFA
- NVM MAINTENANCE S.R.L. CUI 55659859 · Sector 6 Mun. Bucureşti · înființată 02.10.2026TVASRL
- MP SECURITY SYSTEMS S.R.L. CUI 55596173 · Sector 3 Mun. Bucureşti · înființată 17.09.2026SRL
- GABNIC SECURITATE S.R.L. CUI 55596181 · Sector 6 Mun. Bucureşti · înființată 17.09.2026SRL
- URS SECURITY SYSTEM S.R.L. CUI 54817179 · Sector 2 Mun. Bucureşti · înființată 03.06.2026SRL
- MAO SECURITY SYSTEM S.R.L. CUI 54610822 · Sector 6 Mun. Bucureşti · înființată 04.05.2026SRL
Întrebări despre BGS MONITORIZARE ŞI INTERVENŢIE SRL
- Ce cifră de afaceri are BGS MONITORIZARE ŞI INTERVENŢIE SRL?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 55.084.206 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.326.751 lei.
- BGS MONITORIZARE ŞI INTERVENŢIE SRL mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus BGS MONITORIZARE ŞI INTERVENŢIE SRL?
- 15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
- Câți angajați are BGS MONITORIZARE ŞI INTERVENŢIE SRL?
- 242 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are BGS MONITORIZARE ŞI INTERVENŢIE SRL?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 10.718.114 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are BGS MONITORIZARE ŞI INTERVENŢIE SRL?
- 69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- BGS MONITORIZARE ŞI INTERVENŢIE SRL este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are BGS MONITORIZARE ŞI INTERVENŢIE SRL?
- Activitatea principală este CAEN 8009 — Alte activități de securitate n.c.a..
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .