IMSAT SA

Activă

4321 Lucrări de instalaţii electrice

IMSAT SA (CUI 1571536) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 9 decembrie 1992, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii electrice” (CAEN 4321).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 526.196.459 lei, profit net de 27.525.454 lei, datorii de 108.268.923 lei, capitaluri proprii de 91.383.517 lei, 948 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 88 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

88

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

88 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
28.56%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

526.196.459lei

Venituri totale

542.637.130lei

Rezultat net

27.525.454lei

Datorii

108.268.923lei

Capitaluri proprii

91.383.517lei

Capital de lucru

180.928.158lei

Salariați

948

Cifră de afaceri pe salariat

555.060lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1991001015405
Data înregistrării
9 decembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
4321 — Lucrări de instalaţii electrice
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR SG. CONSTANTIN GHERCU, NR.1B, CLADIREA THE BRIDGE 3. ETAJE 9 SI 10

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+28,3%
Profitul, față de anul trecut
-24,4%
Creștere anuală compusă
+1,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

88clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate28.56%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate2.67 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate5.23%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare33.84%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință28.32%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA88200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate30.788.321lei
I2Active circulante289.197.081lei
I3Stocuri56.615.068lei
I4Creanțe148.222.513lei
I5Casa și conturi la bănci84.359.500lei
I6Cheltuieli în avans621.508lei

Pasiv

I7Datorii108.268.923lei
I8Venituri în avans110.830.816lei
I9Provizioane10.123.654lei
I10Capitaluri91.383.517lei
I11Capital subscris vărsat16.404.500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă526.196.459lei
I14Venituri totale542.637.130lei
I15Cheltuieli totale510.253.322lei
I16Profit brut32.383.808lei
I18Profit net27.525.454lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați948

Indicatori · 2025

Marjă netă5,23%
Marjă brută6,15%
Rentabilitatea capitalurilor30,12%
Rentabilitatea activelor8,6%
Grad de îndatorare33,84%
Lichiditate curentă2,67
Cifră de afaceri pe salariat555.060lei
Fond de rulment180.928.158lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
28,32%
Creștere anuală compusă
1,76%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4321 Lucrări de instalații electrice

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre IMSAT SA

Ce cifră de afaceri are IMSAT SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 526.196.459 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 27.525.454 lei.
IMSAT SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus IMSAT SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are IMSAT SA?
948 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are IMSAT SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 108.268.923 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are IMSAT SA?
88 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
IMSAT SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are IMSAT SA?
Activitatea principală este CAEN 4321 — Lucrări de instalaţii electrice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .