ADERACOM SRL

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

ADERACOM SRL (CUI 15706234) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA, înregistrată la 29 august 2003, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 10.604.375 lei, profit net de 466.419 lei, datorii de 3.073.802 lei, capitaluri proprii de 1.369.189 lei, 24 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
69.18%
Profitabilitate
4.4%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

10.604.375lei

Venituri totale

11.049.913lei

Rezultat net

466.419lei

Datorii

3.073.802lei

Capitaluri proprii

1.369.189lei

Capital de lucru

1.137.399lei

Salariați

24

Cifră de afaceri pe salariat

441.849lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2003000707384
Data înregistrării
29 august 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. RADU DE LA AFUMAŢI, NR.14-14A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+16,6%
Profitul, față de anul trecut
+195,7%
Creștere anuală compusă
+6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate30.82%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.37 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.4%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare69.18%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință16.59%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA74200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate231.790lei
I2Active circulante4.211.201lei
I3Stocuri1.596.067lei
I4Creanțe770.227lei
I5Casa și conturi la bănci1.844.907lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii3.073.802lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.369.189lei
I11Capital subscris vărsat600lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă10.604.375lei
I14Venituri totale11.049.913lei
I15Cheltuieli totale10.494.652lei
I16Profit brut555.261lei
I18Profit net466.419lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați24

Indicatori · 2025

Marjă netă4,4%
Marjă brută5,24%
Rentabilitatea capitalurilor34,07%
Rentabilitatea activelor10,5%
Grad de îndatorare69,18%
Lichiditate curentă1,37
Cifră de afaceri pe salariat441.849lei
Fond de rulment1.137.399lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
16,59%
Creștere anuală compusă
5,98%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre ADERACOM SRL

Ce cifră de afaceri are ADERACOM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 10.604.375 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 466.419 lei.
ADERACOM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ADERACOM SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ADERACOM SRL?
24 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ADERACOM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.073.802 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ADERACOM SRL?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ADERACOM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ADERACOM SRL?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .