FLOMI SRL

Activă

3821 Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase

FLOMI SRL (CUI 15691702) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sibiu, SIBIU, înregistrată la 25 august 2003, cu activitatea principală „tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3821).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.378.709 lei, profit net de 40.352 lei, datorii de 131.561 lei, capitaluri proprii de 303.441 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 89 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

89

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

89 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
1 ani
Profitabilitate
2.93%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.378.709lei

Venituri totale

1.513.104lei

Rezultat net

40.352lei

Datorii

131.561lei

Capitaluri proprii

303.441lei

Capital de lucru

186.855lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

689.355lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J32/1077/2003
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2003001077329
Data înregistrării
25 august 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. BERZELOR, NR.29, AP.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+22,9%
Profitul, față de anul trecut
+257,9%
Creștere anuală compusă
+19,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

89clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate69.76%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.42 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate2.93%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare30.24%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință22.94%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA89200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate116.586lei
I2Active circulante318.416lei
I3Stocuri267.173lei
I4Creanțe43.417lei
I5Casa și conturi la bănci7.826lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii131.561lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri303.441lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.378.709lei
I14Venituri totale1.513.104lei
I15Cheltuieli totale1.472.752lei
I16Profit brut40.352lei
I18Profit net40.352lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă2,93%
Marjă brută2,93%
Rentabilitatea capitalurilor13,3%
Rentabilitatea activelor9,28%
Grad de îndatorare30,24%
Lichiditate curentă2,42
Cifră de afaceri pe salariat689.355lei
Fond de rulment186.855lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
22,94%
Creștere anuală compusă
19,84%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3821 Recuperarea materialelor reciclabile

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre FLOMI SRL

Ce cifră de afaceri are FLOMI SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.378.709 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 40.352 lei.
FLOMI SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FLOMI SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are FLOMI SRL?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FLOMI SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 131.561 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FLOMI SRL?
89 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FLOMI SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FLOMI SRL?
Activitatea principală este CAEN 3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .