INTERGUARD GROUP SRL

Activă

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

INTERGUARD GROUP SRL (CUI 15671918) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 15 august 2003, cu activitatea principală „activități de investigații și servicii private de protecție” (CAEN 8001).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 28.610.086 lei, pierdere netă de 182.034 lei, datorii de 8.456.702 lei, capitaluri proprii de 3.000.594 lei, 321 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 48 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

48

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

48 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
Profitabilitate
-0.64%
Tendință
-10.35%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

28.610.086lei

Venituri totale

28.754.417lei

Rezultat net

-182.034lei

Datorii

8.456.702lei

Capitaluri proprii

3.000.594lei

Capital de lucru

2.431.633lei

Salariați

321

Cifră de afaceri pe salariat

89.128lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2003011205402
Data înregistrării
15 august 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR. GENERAL CULCER, NR.30

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-10,4%
Profitul, față de anul trecut
-119,8%
Creștere anuală compusă
-1,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

48clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate26.19%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.29 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate-0.64%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare73.81%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-10.35%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA482010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate568.961lei
I2Active circulante10.888.335lei
I3Stocuri1.003.284lei
I4Creanțe7.222.042lei
I5Casa și conturi la bănci2.663.009lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii8.456.702lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.000.594lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă28.610.086lei
I14Venituri totale28.754.417lei
I15Cheltuieli totale28.936.451lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă182.034lei
I20Număr mediu de salariați321

Indicatori · 2025

Marjă netă-0,64%
Marjă brută-0,64%
Rentabilitatea capitalurilor-6,07%
Rentabilitatea activelor-1,59%
Grad de îndatorare73,81%
Lichiditate curentă1,29
Cifră de afaceri pe salariat89.128lei
Fond de rulment2.431.633lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
-10,35%
Creștere anuală compusă
-1,85%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre INTERGUARD GROUP SRL

Ce cifră de afaceri are INTERGUARD GROUP SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 28.610.086 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -182.034 lei.
INTERGUARD GROUP SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus INTERGUARD GROUP SRL?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are INTERGUARD GROUP SRL?
321 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are INTERGUARD GROUP SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 8.456.702 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are INTERGUARD GROUP SRL?
48 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
INTERGUARD GROUP SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are INTERGUARD GROUP SRL?
Activitatea principală este CAEN 8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .