MORAR-PAZĂ ŞI PROTECŢIE SRL

Activă

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

MORAR-PAZĂ ŞI PROTECŢIE SRL (CUI 15634243) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Arad, ARAD, înregistrată la 1 august 2003, cu activitatea principală „activități de investigații și servicii private de protecție” (CAEN 8001).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 8.370.855 lei, profit net de 917.010 lei, datorii de 3.138.248 lei, capitaluri proprii de 917.250 lei, 104 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 62 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

62

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

62 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
89.07%
Lichiditate
0.92 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

8.370.855lei

Venituri totale

8.692.290lei

Rezultat net

917.010lei

Datorii

3.138.248lei

Capitaluri proprii

917.250lei

Capital de lucru

-256.129lei

Salariați

104

Cifră de afaceri pe salariat

80.489lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2003000941025
Data înregistrării
1 august 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție
Sediu social
JUD. ARAD, MUN. ARAD, CART. MICALACA, BL.304/C, ET.P, AP.34

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+16,5%
Profitul, față de anul trecut
+59,2%
Creștere anuală compusă
+10,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

62clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate26.03%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.92 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate10.95%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare89.07%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință16.47%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA62200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate641.359lei
I2Active circulante2.882.119lei
I3Stocuri420.527lei
I4Creanțe2.372.660lei
I5Casa și conturi la bănci88.932lei
I6Cheltuieli în avans541.989lei

Pasiv

I7Datorii3.138.248lei
I8Venituri în avans9.969lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri917.250lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă8.370.855lei
I14Venituri totale8.692.290lei
I15Cheltuieli totale7.608.092lei
I16Profit brut1.084.198lei
I18Profit net917.010lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați104

Indicatori · 2025

Marjă netă10,95%
Marjă brută12,95%
Rentabilitatea capitalurilor99,97%
Rentabilitatea activelor26,03%
Grad de îndatorare89,07%
Lichiditate curentă0,92
Cifră de afaceri pe salariat80.489lei
Fond de rulment-256.129lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
16,47%
Creștere anuală compusă
10,25%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre MORAR-PAZĂ ŞI PROTECŢIE SRL

Ce cifră de afaceri are MORAR-PAZĂ ŞI PROTECŢIE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 8.370.855 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 917.010 lei.
MORAR-PAZĂ ŞI PROTECŢIE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MORAR-PAZĂ ŞI PROTECŢIE SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MORAR-PAZĂ ŞI PROTECŢIE SRL?
104 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MORAR-PAZĂ ŞI PROTECŢIE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.138.248 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MORAR-PAZĂ ŞI PROTECŢIE SRL?
62 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MORAR-PAZĂ ŞI PROTECŢIE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MORAR-PAZĂ ŞI PROTECŢIE SRL?
Activitatea principală este CAEN 8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .