TRANSFEROVIAR GRUP SA

Activă

4920 Transporturi de marfă pe calea ferată

TRANSFEROVIAR GRUP SA (CUI 15633191) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 31 iulie 2003, cu activitatea principală „transporturi de marfă pe calea ferată” (CAEN 4920).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 80.249.710 lei, pierdere netă de 12.969.305 lei, datorii de 66.917.137 lei, capitaluri proprii de 186.133 lei, 184 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 20 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

20

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

20 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Capitalurile proprii au scăzut sub jumătate din capitalul subscris vărsat.
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Profitabilitate
-16.16%
Îndatorare
100.18%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

80.249.710lei

Venituri totale

80.651.071lei

Rezultat net

-12.969.305lei

Datorii

66.917.137lei

Capitaluri proprii

186.133lei

Capital de lucru

-44.194.684lei

Salariați

184

Cifră de afaceri pe salariat

436.140lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J12/2165/2003
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2003002165126
Data înregistrării
31 iulie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
4920 — Transporturi de marfă pe calea ferată
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. TUDOR VLADIMIRESCU, NR.2-4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-15,3%
Profitul, față de anul trecut
-5.803,9%
Creștere anuală compusă
+0,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

20clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate0.28%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.34 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate-16.16%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare100.18%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință-15.34%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA20200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate44.073.695lei
I2Active circulante22.722.453lei
I3Stocuri1.525.818lei
I4Creanțe20.881.418lei
I5Casa și conturi la bănci315.217lei
I6Cheltuieli în avans768.901lei

Pasiv

I7Datorii66.917.137lei
I8Venituri în avans119.347lei
I9Provizioane342.432lei
I10Capitaluri186.133lei
I11Capital subscris vărsat44.392.320lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă80.249.710lei
I14Venituri totale80.651.071lei
I15Cheltuieli totale93.620.376lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă12.969.305lei
I20Număr mediu de salariați184

Indicatori · 2025

Marjă netă-16,16%
Marjă brută-16,16%
Rentabilitatea capitalurilor-6.967,76%
Rentabilitatea activelor-19,42%
Grad de îndatorare100,18%
Lichiditate curentă0,34
Cifră de afaceri pe salariat436.140lei
Fond de rulment-44.194.684lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-15,34%
Creștere anuală compusă
0,1%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4920 Transporturi de marfă pe calea ferată

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre TRANSFEROVIAR GRUP SA

Ce cifră de afaceri are TRANSFEROVIAR GRUP SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 80.249.710 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -12.969.305 lei.
TRANSFEROVIAR GRUP SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TRANSFEROVIAR GRUP SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are TRANSFEROVIAR GRUP SA?
184 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TRANSFEROVIAR GRUP SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 66.917.137 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TRANSFEROVIAR GRUP SA?
20 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TRANSFEROVIAR GRUP SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TRANSFEROVIAR GRUP SA?
Activitatea principală este CAEN 4920 — Transporturi de marfă pe calea ferată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .