DROMCONS SRL

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

DROMCONS SRL (CUI 15624428) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Sebiş, ARAD, înregistrată la 29 iulie 2003, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 10.167.175 lei, profit net de 1.106.063 lei, datorii de 5.841.479 lei, capitaluri proprii de 4.116.000 lei, 29 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 79 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

79

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

79 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.82 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

10.167.175lei

Venituri totale

10.187.534lei

Rezultat net

1.106.063lei

Datorii

5.841.479lei

Capitaluri proprii

4.116.000lei

Capital de lucru

-1.027.085lei

Salariați

29

Cifră de afaceri pe salariat

350.592lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2003000912023
Data înregistrării
29 iulie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. ARAD, ORŞ. SEBIŞ, STR. CODRULUI, NR.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+15,5%
Profitul, față de anul trecut
+9%
Creștere anuală compusă
+14,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

79clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate41.35%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.82 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate10.88%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare58.69%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință15.53%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA79200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate5.138.484lei
I2Active circulante4.814.394lei
I3Stocuri219.812lei
I4Creanțe1.684.346lei
I5Casa și conturi la bănci2.110.236lei
I6Cheltuieli în avans4.601lei

Pasiv

I7Datorii5.841.479lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.116.000lei
I11Capital subscris vărsat2.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă10.167.175lei
I14Venituri totale10.187.534lei
I15Cheltuieli totale9.081.471lei
I16Profit brut1.106.063lei
I18Profit net1.106.063lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați29

Indicatori · 2025

Marjă netă10,88%
Marjă brută10,88%
Rentabilitatea capitalurilor26,87%
Rentabilitatea activelor11,11%
Grad de îndatorare58,69%
Lichiditate curentă0,82
Cifră de afaceri pe salariat350.592lei
Fond de rulment-1.027.085lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
15,53%
Creștere anuală compusă
14,7%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre DROMCONS SRL

Ce cifră de afaceri are DROMCONS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 10.167.175 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.106.063 lei.
DROMCONS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DROMCONS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are DROMCONS SRL?
29 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DROMCONS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 5.841.479 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DROMCONS SRL?
79 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DROMCONS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DROMCONS SRL?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .