EXPLOCOM PAD S.R.L.

Activă

6831 Agenţii imobiliare

EXPLOCOM PAD S.R.L. (CUI 15614459) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Lopătari Com. Lopătari, BUZĂU, înregistrată la 24 iulie 2003, cu activitatea principală „agenţii imobiliare” (CAEN 6831).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 485.224 lei, profit net de 1.412 lei, datorii de 88.892 lei, capitaluri proprii de 374.799 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-81.12%
Profitabilitate
0.29%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

485.224lei

Venituri totale

649.448lei

Rezultat net

1.412lei

Datorii

88.892lei

Capitaluri proprii

374.799lei

Capital de lucru

366.321lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

121.306lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J10/607/2003
Data înregistrării
24 iulie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
6831 — Agenţii imobiliare
Sediu social
JUD. BUZĂU, SAT LOPĂTARI COM. LOPĂTARI, COM. LOPATARI

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-81,1%
Profitul, față de anul trecut
-99,6%
Creștere anuală compusă
+37,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate80.83%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate5.12 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.29%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare19.17%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-81.12%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate8.478lei
I2Active circulante455.213lei
I3Stocuri163.241lei
I4Creanțe275.957lei
I5Casa și conturi la bănci16.015lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii88.892lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri374.799lei
I11Capital subscris vărsat300lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă485.224lei
I14Venituri totale649.448lei
I15Cheltuieli totale647.317lei
I16Profit brut2.131lei
I18Profit net1.412lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă0,29%
Marjă brută0,44%
Rentabilitatea capitalurilor0,38%
Rentabilitatea activelor0,3%
Grad de îndatorare19,17%
Lichiditate curentă5,12
Cifră de afaceri pe salariat121.306lei
Fond de rulment366.321lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
-81,12%
Creștere anuală compusă
37,94%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea L · Tranzacții imobiliare

6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

Cele mai nou înregistrate în județul Buzău

Întrebări despre EXPLOCOM PAD S.R.L.

Ce cifră de afaceri are EXPLOCOM PAD S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 485.224 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.412 lei.
EXPLOCOM PAD S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EXPLOCOM PAD S.R.L.?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are EXPLOCOM PAD S.R.L.?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EXPLOCOM PAD S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 88.892 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EXPLOCOM PAD S.R.L.?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EXPLOCOM PAD S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EXPLOCOM PAD S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6831 — Agenţii imobiliare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .