BUILDING SUPPORT SERVICES SRL

Activă

6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract

BUILDING SUPPORT SERVICES SRL (CUI 15594530) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 16 iulie 2003, cu activitatea principală „administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract” (CAEN 6832).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 103.192.662 lei, profit net de 4.120.258 lei, datorii de 13.028.128 lei, capitaluri proprii de 14.911.325 lei, 331 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 84 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

84

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

84 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-1.41%
Profitabilitate
3.99%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

103.192.662lei

Venituri totale

103.868.533lei

Rezultat net

4.120.258lei

Datorii

13.028.128lei

Capitaluri proprii

14.911.325lei

Capital de lucru

10.969.155lei

Salariați

331

Cifră de afaceri pe salariat

311.760lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2003009619408
Data înregistrării
16 iulie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
6832 — Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, BLD LASCĂR CATARGIU, NR.47-53, CLADIREA EUROPE HOUSE , ET.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-1,4%
Profitul, față de anul trecut
+44,2%
Creștere anuală compusă
+11%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

84clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate56.85%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.84 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate3.99%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare49.67%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-1.41%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA84200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.233.046lei
I2Active circulante23.997.283lei
I3Stocuri368.346lei
I4Creanțe19.868.473lei
I5Casa și conturi la bănci3.760.464lei
I6Cheltuieli în avans1.806.612lei

Pasiv

I7Datorii13.028.128lei
I8Venituri în avans97.488lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri14.911.325lei
I11Capital subscris vărsat300lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă103.192.662lei
I14Venituri totale103.868.533lei
I15Cheltuieli totale99.116.839lei
I16Profit brut4.751.694lei
I18Profit net4.120.258lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați331

Indicatori · 2025

Marjă netă3,99%
Marjă brută4,6%
Rentabilitatea capitalurilor27,63%
Rentabilitatea activelor15,71%
Grad de îndatorare49,67%
Lichiditate curentă1,84
Cifră de afaceri pe salariat311.760lei
Fond de rulment10.969.155lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-1,41%
Creștere anuală compusă
10,99%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea L · Tranzacții imobiliare

6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre BUILDING SUPPORT SERVICES SRL

Ce cifră de afaceri are BUILDING SUPPORT SERVICES SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 103.192.662 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.120.258 lei.
BUILDING SUPPORT SERVICES SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BUILDING SUPPORT SERVICES SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are BUILDING SUPPORT SERVICES SRL?
331 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BUILDING SUPPORT SERVICES SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 13.028.128 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BUILDING SUPPORT SERVICES SRL?
84 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BUILDING SUPPORT SERVICES SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BUILDING SUPPORT SERVICES SRL?
Activitatea principală este CAEN 6832 — Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .