PURAN ARCHITECTURE & DESIGN SRL

Activă

7111 Activităţi de arhitectură

PURAN ARCHITECTURE & DESIGN SRL (CUI 15579793) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Voluntari, ILFOV, înregistrată la 10 iulie 2003, cu activitatea principală „activităţi de arhitectură” (CAEN 7111).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.758.809 lei, profit net de 2.043.373 lei, datorii de 1.981.782 lei, capitaluri proprii de 2.043.853 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.03 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.758.809lei

Venituri totale

4.774.077lei

Rezultat net

2.043.373lei

Datorii

1.981.782lei

Capitaluri proprii

2.043.853lei

Capital de lucru

63.409lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

679.830lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2003000895056
Data înregistrării
10 iulie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
7111 — Activităţi de arhitectură
Sediu social
JUD. ILFOV, ORŞ. VOLUNTARI, STR. CÂMPUL PIPERA, NR.13H, ET.3+4+DUPLEX, AP.21

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+98,8%
Profitul, față de anul trecut
+174,1%
Creștere anuală compusă
+4,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate50.77%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.03 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate42.94%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare49.23%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință98.75%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA91200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.980.444lei
I2Active circulante2.045.191lei
I3Stocuri454.073lei
I4Creanțe735.681lei
I5Casa și conturi la bănci855.437lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.981.782lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.043.853lei
I11Capital subscris vărsat400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.758.809lei
I14Venituri totale4.774.077lei
I15Cheltuieli totale2.340.453lei
I16Profit brut2.433.624lei
I18Profit net2.043.373lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2025

Marjă netă42,94%
Marjă brută51,14%
Rentabilitatea capitalurilor99,98%
Rentabilitatea activelor50,76%
Grad de îndatorare49,23%
Lichiditate curentă1,03
Cifră de afaceri pe salariat679.830lei
Fond de rulment63.409lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
98,75%
Creștere anuală compusă
4,47%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7111 Activități de arhitectură

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre PURAN ARCHITECTURE & DESIGN SRL

Ce cifră de afaceri are PURAN ARCHITECTURE & DESIGN SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.758.809 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.043.373 lei.
PURAN ARCHITECTURE & DESIGN SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PURAN ARCHITECTURE & DESIGN SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PURAN ARCHITECTURE & DESIGN SRL?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PURAN ARCHITECTURE & DESIGN SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.981.782 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PURAN ARCHITECTURE & DESIGN SRL?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PURAN ARCHITECTURE & DESIGN SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PURAN ARCHITECTURE & DESIGN SRL?
Activitatea principală este CAEN 7111 — Activităţi de arhitectură.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .