RILANDI SOFT SRL

Activă

1812 Alte activităţi de tipărire n.c.a.

RILANDI SOFT SRL (CUI 15578500) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Călăţele Com. Călăţele, CLUJ, înregistrată la 10 iulie 2003, cu activitatea principală „alte activităţi de tipărire n.c.a.” (CAEN 1812).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 9.148.819 lei, profit net de 663.033 lei, datorii de 7.209.979 lei, capitaluri proprii de 6.086.919 lei, 37 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.31 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

9.148.819lei

Venituri totale

9.163.698lei

Rezultat net

663.033lei

Datorii

7.209.979lei

Capitaluri proprii

6.086.919lei

Capital de lucru

2.222.276lei

Salariați

37

Cifră de afaceri pe salariat

247.265lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2003001858124
Data înregistrării
10 iulie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
1812 — Alte activităţi de tipărire n.c.a.
Sediu social
JUD. CLUJ, SAT CĂLĂŢELE COM. CĂLĂŢELE, CĂLĂŢELE, NR.303

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+4,4%
Profitul, față de anul trecut
-51,6%
Creștere anuală compusă
+25,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate45.78%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.31 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate7.25%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare54.22%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință4.43%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8220082009201020122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.864.643lei
I2Active circulante9.432.255lei
I3Stocuri8.542.799lei
I4Creanțe889.456lei
I5Casa și conturi la bănci0lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii7.209.979lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri6.086.919lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă9.148.819lei
I14Venituri totale9.163.698lei
I15Cheltuieli totale8.383.542lei
I16Profit brut780.156lei
I18Profit net663.033lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați37

Indicatori · 2025

Marjă netă7,25%
Marjă brută8,53%
Rentabilitatea capitalurilor10,89%
Rentabilitatea activelor4,99%
Grad de îndatorare54,22%
Lichiditate curentă1,31
Cifră de afaceri pe salariat247.265lei
Fond de rulment2.222.276lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
4,43%
Creștere anuală compusă
25,57%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1812 Alte activități de tipărire n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre RILANDI SOFT SRL

Ce cifră de afaceri are RILANDI SOFT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 9.148.819 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 663.033 lei.
RILANDI SOFT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RILANDI SOFT SRL?
17 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are RILANDI SOFT SRL?
37 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RILANDI SOFT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 7.209.979 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RILANDI SOFT SRL?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RILANDI SOFT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RILANDI SOFT SRL?
Activitatea principală este CAEN 1812 — Alte activităţi de tipărire n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .