ENERGOMONTAJ SA

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

ENERGOMONTAJ SA (CUI 1555468) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 9 decembrie 1992, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 248.513.046 lei, profit net de 4.898.662 lei, datorii de 324.922.332 lei, capitaluri proprii de 57.678.187 lei, 667 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 50 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

50

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

50 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
87.16%
Lichiditate
0.77 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

248.513.046lei

Venituri totale

301.349.348lei

Rezultat net

4.898.662lei

Datorii

324.922.332lei

Capitaluri proprii

57.678.187lei

Capital de lucru

-75.347.824lei

Salariați

667

Cifră de afaceri pe salariat

372.583lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1991000136408
Data înregistrării
9 decembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, CALEA DOROBANTILOR, NR.103-105

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-9,5%
Profitul, față de anul trecut
+12%
Creștere anuală compusă
-2,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

50clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate15.47%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.77 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate1.97%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare87.16%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-9.52%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA50200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate123.208.063lei
I2Active circulante249.574.508lei
I3Stocuri144.527.267lei
I4Creanțe80.446.680lei
I5Casa și conturi la bănci24.600.561lei
I6Cheltuieli în avans14.812.775lei

Pasiv

I7Datorii324.922.332lei
I8Venituri în avans336.975lei
I9Provizioane4.657.852lei
I10Capitaluri57.678.187lei
I11Capital subscris vărsat20.000.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă248.513.046lei
I14Venituri totale301.349.348lei
I15Cheltuieli totale293.912.671lei
I16Profit brut7.436.677lei
I18Profit net4.898.662lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați667

Indicatori · 2025

Marjă netă1,97%
Marjă brută2,99%
Rentabilitatea capitalurilor8,49%
Rentabilitatea activelor1,31%
Grad de îndatorare87,16%
Lichiditate curentă0,77
Cifră de afaceri pe salariat372.583lei
Fond de rulment-75.347.824lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-9,52%
Creștere anuală compusă
-2,61%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre ENERGOMONTAJ SA

Ce cifră de afaceri are ENERGOMONTAJ SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 248.513.046 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.898.662 lei.
ENERGOMONTAJ SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ENERGOMONTAJ SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ENERGOMONTAJ SA?
667 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ENERGOMONTAJ SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 324.922.332 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ENERGOMONTAJ SA?
50 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ENERGOMONTAJ SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ENERGOMONTAJ SA?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .