ROMEXPO SA

Activă

8230 Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor

ROMEXPO SA (CUI 1555425) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 9 decembrie 1992, cu activitatea principală „activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor” (CAEN 8230).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 78.654.501 lei, profit net de 15.163.385 lei, datorii de 11.545.031 lei, capitaluri proprii de 220.318.708 lei, 129 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 98 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

98

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

98 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

78.654.501lei

Venituri totale

82.667.988lei

Rezultat net

15.163.385lei

Datorii

11.545.031lei

Capitaluri proprii

220.318.708lei

Capital de lucru

40.868.400lei

Salariați

129

Cifră de afaceri pe salariat

609.725lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1991014818400
Data înregistrării
9 decembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
8230 — Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, B-DUL MARASTI, NR.65-67

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+3,5%
Profitul, față de anul trecut
-45,7%
Creștere anuală compusă
-1,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

98clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate92.51%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate4.54 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate19.28%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare4.85%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință3.45%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA98200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate185.748.359lei
I2Active circulante52.413.431lei
I3Stocuri867.610lei
I4Creanțe10.053.490lei
I5Casa și conturi la bănci41.492.331lei
I6Cheltuieli în avans348.250lei

Pasiv

I7Datorii11.545.031lei
I8Venituri în avans6.646.301lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri220.318.708lei
I11Capital subscris vărsat49.622.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă78.654.501lei
I14Venituri totale82.667.988lei
I15Cheltuieli totale65.624.574lei
I16Profit brut17.043.414lei
I18Profit net15.163.385lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați129

Indicatori · 2025

Marjă netă19,28%
Marjă brută21,67%
Rentabilitatea capitalurilor6,88%
Rentabilitatea activelor6,37%
Grad de îndatorare4,85%
Lichiditate curentă4,54
Cifră de afaceri pe salariat609.725lei
Fond de rulment40.868.400lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
3,45%
Creștere anuală compusă
-1,2%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre ROMEXPO SA

Ce cifră de afaceri are ROMEXPO SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 78.654.501 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 15.163.385 lei.
ROMEXPO SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ROMEXPO SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ROMEXPO SA?
129 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ROMEXPO SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 11.545.031 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ROMEXPO SA?
98 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ROMEXPO SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ROMEXPO SA?
Activitatea principală este CAEN 8230 — Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .