PRO INSTAL SRL

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

PRO INSTAL SRL (CUI 15543722) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Piatra Neamţ, NEAMŢ, înregistrată la 26 iunie 2003, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 21.128.554 lei, profit net de 574.971 lei, datorii de 4.365.538 lei, capitaluri proprii de 7.969.382 lei, 41 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 83 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

83

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

83 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-41.73%
Profitabilitate
2.72%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

21.128.554lei

Venituri totale

21.395.002lei

Rezultat net

574.971lei

Datorii

4.365.538lei

Capitaluri proprii

7.969.382lei

Capital de lucru

6.869.981lei

Salariați

41

Cifră de afaceri pe salariat

515.331lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2003000896271
Data înregistrării
26 iunie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
JUD. NEAMŢ, MUN. PIATRA NEAMŢ, BLD. REPUBLICII, NR.17, DEMISOL, BL.A1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-41,7%
Profitul, față de anul trecut
-88,4%
Creștere anuală compusă
+9,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

83clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate64.61%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.57 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate2.72%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare35.39%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-41.73%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA83200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.099.401lei
I2Active circulante11.235.519lei
I3Stocuri2.166.974lei
I4Creanțe3.020.758lei
I5Casa și conturi la bănci6.047.787lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii4.365.538lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri7.969.382lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă21.128.554lei
I14Venituri totale21.395.002lei
I15Cheltuieli totale20.731.845lei
I16Profit brut663.157lei
I18Profit net574.971lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați41

Indicatori · 2025

Marjă netă2,72%
Marjă brută3,14%
Rentabilitatea capitalurilor7,21%
Rentabilitatea activelor4,66%
Grad de îndatorare35,39%
Lichiditate curentă2,57
Cifră de afaceri pe salariat515.331lei
Fond de rulment6.869.981lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-41,73%
Creștere anuală compusă
9,85%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Neamț

Întrebări despre PRO INSTAL SRL

Ce cifră de afaceri are PRO INSTAL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 21.128.554 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 574.971 lei.
PRO INSTAL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PRO INSTAL SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PRO INSTAL SRL?
41 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PRO INSTAL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.365.538 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PRO INSTAL SRL?
83 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PRO INSTAL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PRO INSTAL SRL?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .