ZEN PRODCOM SRL

Activă

4619 Intermedieri în comerţul cu produse diverse

ZEN PRODCOM SRL (CUI 15528854) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Deva, HUNEDOARA, înregistrată la 20 iunie 2003, cu activitatea principală „intermedieri în comerţul cu produse diverse” (CAEN 4619).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 14.379.737 lei, profit net de 545.389 lei, datorii de 1.804.606 lei, capitaluri proprii de 3.140.328 lei, 25 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 79 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

79

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

79 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.93 x
Profitabilitate
3.79%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

14.379.737lei

Venituri totale

15.219.865lei

Rezultat net

545.389lei

Datorii

1.804.606lei

Capitaluri proprii

3.140.328lei

Capital de lucru

-129.685lei

Salariați

25

Cifră de afaceri pe salariat

575.189lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2003000664207
Data înregistrării
20 iunie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
4619 — Intermedieri în comerţul cu produse diverse
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, MUN. DEVA, STR. NICOLAE GRIGORESCU, NR.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,2%
Profitul, față de anul trecut
+30%
Creștere anuală compusă
+12,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

79clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate63.51%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.93 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate3.79%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare36.49%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință0.16%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA79200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.270.013lei
I2Active circulante1.674.921lei
I3Stocuri977.591lei
I4Creanțe610.697lei
I5Casa și conturi la bănci86.633lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.804.606lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.140.328lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă14.379.737lei
I14Venituri totale15.219.865lei
I15Cheltuieli totale14.584.340lei
I16Profit brut635.525lei
I18Profit net545.389lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați25

Indicatori · 2025

Marjă netă3,79%
Marjă brută4,42%
Rentabilitatea capitalurilor17,37%
Rentabilitatea activelor11,03%
Grad de îndatorare36,49%
Lichiditate curentă0,93
Cifră de afaceri pe salariat575.189lei
Fond de rulment-129.685lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
0,16%
Creștere anuală compusă
12,94%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre ZEN PRODCOM SRL

Ce cifră de afaceri are ZEN PRODCOM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 14.379.737 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 545.389 lei.
ZEN PRODCOM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ZEN PRODCOM SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ZEN PRODCOM SRL?
25 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ZEN PRODCOM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.804.606 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ZEN PRODCOM SRL?
79 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ZEN PRODCOM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ZEN PRODCOM SRL?
Activitatea principală este CAEN 4619 — Intermedieri în comerţul cu produse diverse.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .