ERNST & YOUNG SRL

Activă

6920 Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal

ERNST & YOUNG SRL (CUI 1551105) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 9 decembrie 1992, cu activitatea principală „activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal” (CAEN 6920).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 266.942.107 lei, profit net de 5.064.917 lei, datorii de 158.903.352 lei, capitaluri proprii de 3.364.079 lei, 205 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 52 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

52

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

52 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
95.3%
Solvabilitate
2.02%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

266.942.107lei

Venituri totale

310.868.490lei

Rezultat net

5.064.917lei

Datorii

158.903.352lei

Capitaluri proprii

3.364.079lei

Capital de lucru

2.462.038lei

Salariați

205

Cifră de afaceri pe salariat

1.302.157lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1992010259406
Data înregistrării
9 decembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
6920 — Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, BLD ION MIHALACHE, NR.15-17, CLADIREA "BUCHAREST TOWER CENTER". ZONĂ ADMINISTRATIVA ŞI ET. 19, ET.18

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+4,4%
Profitul, față de anul trecut
-72%
Creștere anuală compusă
+4,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

52clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate2.02%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.02 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.9%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare95.3%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință4.44%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA52200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate5.379.205lei
I2Active circulante161.365.390lei
I3Stocuri34.746.569lei
I4Creanțe119.807.437lei
I5Casa și conturi la bănci6.811.384lei
I6Cheltuieli în avans740.002lei

Pasiv

I7Datorii158.903.352lei
I8Venituri în avans4.875.252lei
I9Provizioane341.914lei
I10Capitaluri3.364.079lei
I11Capital subscris vărsat54.320lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă266.942.107lei
I14Venituri totale310.868.490lei
I15Cheltuieli totale303.210.023lei
I16Profit brut7.658.467lei
I18Profit net5.064.917lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați205

Indicatori · 2025

Marjă netă1,9%
Marjă brută2,87%
Rentabilitatea capitalurilor150,56%
Rentabilitatea activelor3,04%
Grad de îndatorare95,3%
Lichiditate curentă1,02
Cifră de afaceri pe salariat1,3 mil.lei
Fond de rulment2.462.038lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
4,44%
Creștere anuală compusă
4,92%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre ERNST & YOUNG SRL

Ce cifră de afaceri are ERNST & YOUNG SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 266.942.107 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 5.064.917 lei.
ERNST & YOUNG SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ERNST & YOUNG SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ERNST & YOUNG SRL?
205 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ERNST & YOUNG SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 158.903.352 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ERNST & YOUNG SRL?
52 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ERNST & YOUNG SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ERNST & YOUNG SRL?
Activitatea principală este CAEN 6920 — Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .