MG PAINTING SYSTEMS SRL

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

MG PAINTING SYSTEMS SRL (CUI 15510199) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Reşiţa, CARAŞ-SEVERIN, înregistrată la 13 iunie 2003, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.918.939 lei, profit net de 33.419 lei, datorii de 1.696.796 lei, capitaluri proprii de 361.788 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 48 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

48

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

48 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-22.25%
Îndatorare
82.17%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.918.939lei

Venituri totale

2.127.745lei

Rezultat net

33.419lei

Datorii

1.696.796lei

Capitaluri proprii

361.788lei

Capital de lucru

210.646lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

319.823lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2003001424358
Data înregistrării
13 iunie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. CARAŞ-SEVERIN, MUN. REŞIŢA, STR. DR. ROŞU CORNEL, NR.12

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-22,3%
Profitul, față de anul trecut
-85,3%
Creștere anuală compusă
+0,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

48clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate17.52%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.12 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.74%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare82.17%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-22.25%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA48200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate157.425lei
I2Active circulante1.907.442lei
I3Stocuri1.124.758lei
I4Creanțe777.812lei
I5Casa și conturi la bănci4.872lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.696.796lei
I8Venituri în avans6.283lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri361.788lei
I11Capital subscris vărsat300lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.918.939lei
I14Venituri totale2.127.745lei
I15Cheltuieli totale2.080.556lei
I16Profit brut47.189lei
I18Profit net33.419lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă1,74%
Marjă brută2,46%
Rentabilitatea capitalurilor9,24%
Rentabilitatea activelor1,62%
Grad de îndatorare82,17%
Lichiditate curentă1,12
Cifră de afaceri pe salariat319.823lei
Fond de rulment210.646lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-22,25%
Creștere anuală compusă
0,45%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Caraș-Severin

Întrebări despre MG PAINTING SYSTEMS SRL

Ce cifră de afaceri are MG PAINTING SYSTEMS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.918.939 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 33.419 lei.
MG PAINTING SYSTEMS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MG PAINTING SYSTEMS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MG PAINTING SYSTEMS SRL?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MG PAINTING SYSTEMS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.696.796 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MG PAINTING SYSTEMS SRL?
48 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MG PAINTING SYSTEMS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MG PAINTING SYSTEMS SRL?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .