MANINTER CAR SRL

Activă

0811 Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei

MANINTER CAR SRL (CUI 15500705) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Motru, GORJ, înregistrată la 11 iunie 2003, cu activitatea principală „extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei” (CAEN 0811).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 78.867.705 lei, profit net de 28.247.808 lei, datorii de 33.667.893 lei, capitaluri proprii de 51.055.126 lei, 146 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 92 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

92

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

92 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.43 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

78.867.705lei

Venituri totale

84.472.618lei

Rezultat net

28.247.808lei

Datorii

33.667.893lei

Capitaluri proprii

51.055.126lei

Capital de lucru

14.376.871lei

Salariați

146

Cifră de afaceri pe salariat

540.190lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2003000414187
Data înregistrării
11 iunie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
0811 — Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei
Sediu social
JUD. GORJ, MUN. MOTRU, STR. CEFERISTULUI, NR.20

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+17,4%
Profitul, față de anul trecut
+44,9%
Creștere anuală compusă
+16,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

92clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate60.62%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.43 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate35.82%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare39.97%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință17.44%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA92200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate36.178.848lei
I2Active circulante48.044.764lei
I3Stocuri5.819.354lei
I4Creanțe38.333.838lei
I5Casa și conturi la bănci3.891.572lei
I6Cheltuieli în avans877.757lei

Pasiv

I7Datorii33.667.893lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane378.350lei
I10Capitaluri51.055.126lei
I11Capital subscris vărsat20.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă78.867.705lei
I14Venituri totale84.472.618lei
I15Cheltuieli totale52.230.452lei
I16Profit brut32.242.166lei
I18Profit net28.247.808lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați146

Indicatori · 2025

Marjă netă35,82%
Marjă brută40,88%
Rentabilitatea capitalurilor55,33%
Rentabilitatea activelor33,54%
Grad de îndatorare39,97%
Lichiditate curentă1,43
Cifră de afaceri pe salariat540.190lei
Fond de rulment14.376.871lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
17,44%
Creștere anuală compusă
16,64%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea B · Industria extractivă

0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre MANINTER CAR SRL

Ce cifră de afaceri are MANINTER CAR SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 78.867.705 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 28.247.808 lei.
MANINTER CAR SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MANINTER CAR SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MANINTER CAR SRL?
146 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MANINTER CAR SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 33.667.893 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MANINTER CAR SRL?
92 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MANINTER CAR SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MANINTER CAR SRL?
Activitatea principală este CAEN 0811 — Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .