ZAUNER ROMANIA SRL

Activă

2511 Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice

ZAUNER ROMANIA SRL (CUI 15498230) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Mădăras Orş. Ardud, SATU MARE, înregistrată la 10 iunie 2003, cu activitatea principală „fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice” (CAEN 2511).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 175.071.707 lei, profit net de 6.604.845 lei, datorii de 70.335.959 lei, capitaluri proprii de 19.887.015 lei, 270 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
13.58%
Profitabilitate
3.77%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

175.071.707lei

Venituri totale

178.906.105lei

Rezultat net

6.604.845lei

Datorii

70.335.959lei

Capitaluri proprii

19.887.015lei

Capital de lucru

41.272.303lei

Salariați

270

Cifră de afaceri pe salariat

648.414lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2003000459300
Data înregistrării
10 iunie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
Sediu social
JUD. SATU MARE, SAT MĂDĂRAS ORŞ. ARDUD, STR INDUSTRIEI, NR.2, CLĂDIREA C1 - CLĂDIRE ADMINISTRATIVĂ

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+78,3%
Profitul, față de anul trecut
+165%
Creștere anuală compusă
+45,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate13.58%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.59 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate3.77%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare48.01%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință78.28%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA81200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate34.881.954lei
I2Active circulante111.608.262lei
I3Stocuri4.718.674lei
I4Creanțe66.777.874lei
I5Casa și conturi la bănci40.111.714lei
I6Cheltuieli în avans781.817lei

Pasiv

I7Datorii70.335.959lei
I8Venituri în avans50.385.953lei
I9Provizioane6.663.106lei
I10Capitaluri19.887.015lei
I11Capital subscris vărsat112.040lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă175.071.707lei
I14Venituri totale178.906.105lei
I15Cheltuieli totale171.345.111lei
I16Profit brut7.560.994lei
I18Profit net6.604.845lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați270

Indicatori · 2025

Marjă netă3,77%
Marjă brută4,32%
Rentabilitatea capitalurilor33,21%
Rentabilitatea activelor4,51%
Grad de îndatorare48,01%
Lichiditate curentă1,59
Cifră de afaceri pe salariat648.414lei
Fond de rulment41.272.303lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
78,28%
Creștere anuală compusă
45,19%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Cele mai nou înregistrate în județul Satu Mare

Întrebări despre ZAUNER ROMANIA SRL

Ce cifră de afaceri are ZAUNER ROMANIA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 175.071.707 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 6.604.845 lei.
ZAUNER ROMANIA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ZAUNER ROMANIA SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ZAUNER ROMANIA SRL?
270 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ZAUNER ROMANIA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 70.335.959 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ZAUNER ROMANIA SRL?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ZAUNER ROMANIA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ZAUNER ROMANIA SRL?
Activitatea principală este CAEN 2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .