GRAL MEDICAL SRL

Activă

8610 Activităţi de asistenţă spitalicească

GRAL MEDICAL SRL (CUI 15413404) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 8 mai 2003, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă spitalicească” (CAEN 8610).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 399.586.604 lei, profit net de 31.416.332 lei, datorii de 197.596.145 lei, capitaluri proprii de 68.334.100 lei, 783 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.74 x
Îndatorare
70.25%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

399.586.604lei

Venituri totale

408.666.136lei

Rezultat net

31.416.332lei

Datorii

197.596.145lei

Capitaluri proprii

68.334.100lei

Capital de lucru

-50.609.815lei

Salariați

783

Cifră de afaceri pe salariat

510.328lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2003006112403
Data înregistrării
8 mai 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
8610 — Activităţi de asistenţă spitalicească
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. TRAIAN POPOVICI, NR.79-91, CORP E. CAMERA 104, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+22,2%
Profitul, față de anul trecut
+32,2%
Creștere anuală compusă
+16,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate24.29%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.74 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate7.86%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare70.25%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință22.21%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA69200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate134.308.652lei
I2Active circulante146.986.330lei
I3Stocuri27.420.294lei
I4Creanțe104.931.324lei
I5Casa și conturi la bănci10.634.712lei
I6Cheltuieli în avans2.316.688lei

Pasiv

I7Datorii197.596.145lei
I8Venituri în avans15.850.567lei
I9Provizioane1.830.858lei
I10Capitaluri68.334.100lei
I11Capital subscris vărsat1.600.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă399.586.604lei
I14Venituri totale408.666.136lei
I15Cheltuieli totale375.469.801lei
I16Profit brut33.196.335lei
I18Profit net31.416.332lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați783

Indicatori · 2025

Marjă netă7,86%
Marjă brută8,31%
Rentabilitatea capitalurilor45,97%
Rentabilitatea activelor11,17%
Grad de îndatorare70,25%
Lichiditate curentă0,74
Cifră de afaceri pe salariat510.328lei
Fond de rulment-50.609.815lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
22,21%
Creștere anuală compusă
16,08%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8610 Activități de asistență spitalicească

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre GRAL MEDICAL SRL

Ce cifră de afaceri are GRAL MEDICAL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 399.586.604 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 31.416.332 lei.
GRAL MEDICAL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GRAL MEDICAL SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are GRAL MEDICAL SRL?
783 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GRAL MEDICAL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 197.596.145 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GRAL MEDICAL SRL?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GRAL MEDICAL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GRAL MEDICAL SRL?
Activitatea principală este CAEN 8610 — Activităţi de asistenţă spitalicească.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .