THELOS LUX SRL

Activă

5630 Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor

THELOS LUX SRL (CUI 15380188) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Com. Mogoşoaia, ILFOV, înregistrată la 18 aprilie 2003, cu activitatea principală „baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor” (CAEN 5630).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 20.298.956 lei, profit net de 1.772.777 lei, datorii de 3.024.819 lei, capitaluri proprii de 8.396.485 lei, 80 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.24 x
Tendință
-16.67%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

20.298.956lei

Venituri totale

20.448.108lei

Rezultat net

1.772.777lei

Datorii

3.024.819lei

Capitaluri proprii

8.396.485lei

Capital de lucru

-2.287.471lei

Salariați

80

Cifră de afaceri pe salariat

253.737lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J23/1796/2010
Data înregistrării
18 aprilie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sediu social
JUD. ILFOV, COM. MOGOŞOAIA, STR PRELUNGIREA COLENTINA, NR.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-16,7%
Profitul, față de anul trecut
-30,8%
Creștere anuală compusă
+19,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate75.11%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.24 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate8.73%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare27.06%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-16.67%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA73200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate10.441.916lei
I2Active circulante737.348lei
I3Stocuri266.590lei
I4Creanțe160.614lei
I5Casa și conturi la bănci310.144lei
I6Cheltuieli în avans242.040lei

Pasiv

I7Datorii3.024.819lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri8.396.485lei
I11Capital subscris vărsat250lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă20.298.956lei
I14Venituri totale20.448.108lei
I15Cheltuieli totale18.307.376lei
I16Profit brut2.140.732lei
I18Profit net1.772.777lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați80

Indicatori · 2025

Marjă netă8,73%
Marjă brută10,55%
Rentabilitatea capitalurilor21,11%
Rentabilitatea activelor15,86%
Grad de îndatorare27,06%
Lichiditate curentă0,24
Cifră de afaceri pe salariat253.737lei
Fond de rulment-2.287.471lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-16,67%
Creștere anuală compusă
19,7%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre THELOS LUX SRL

Ce cifră de afaceri are THELOS LUX SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 20.298.956 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.772.777 lei.
THELOS LUX SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus THELOS LUX SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are THELOS LUX SRL?
80 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are THELOS LUX SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.024.819 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are THELOS LUX SRL?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
THELOS LUX SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are THELOS LUX SRL?
Activitatea principală este CAEN 5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .