STAR TOUR SRL

Activă

5590 Alte servicii de cazare

STAR TOUR SRL (CUI 15343376) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Archia Mun. Deva, HUNEDOARA, înregistrată la 5 aprilie 2003, cu activitatea principală „alte servicii de cazare” (CAEN 5590).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.616.132 lei, profit net de 76.996 lei, datorii de 4.252.239 lei, capitaluri proprii de 3.583.443 lei, 14 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 57 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

57

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

57 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.38 x
Profitabilitate
1.37%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.616.132lei

Venituri totale

5.818.117lei

Rezultat net

76.996lei

Datorii

4.252.239lei

Capitaluri proprii

3.583.443lei

Capital de lucru

-2.653.933lei

Salariați

14

Cifră de afaceri pe salariat

401.152lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2003000399202
Data înregistrării
5 aprilie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
5590 — Alte servicii de cazare
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, SAT ARCHIA MUN. DEVA, STR. PRINCIPALĂ, NR.27

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-15%
Profitul, față de anul trecut
-63,4%
Creștere anuală compusă
+28,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

57clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate43.6%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.38 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate1.37%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare51.74%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-14.97%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA57200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate6.619.785lei
I2Active circulante1.598.306lei
I3Stocuri510.254lei
I4Creanțe906.019lei
I5Casa și conturi la bănci182.033lei
I6Cheltuieli în avans30.084lei

Pasiv

I7Datorii4.252.239lei
I8Venituri în avans412.493lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.583.443lei
I11Capital subscris vărsat152.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.616.132lei
I14Venituri totale5.818.117lei
I15Cheltuieli totale5.703.954lei
I16Profit brut114.163lei
I18Profit net76.996lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați14

Indicatori · 2025

Marjă netă1,37%
Marjă brută2,03%
Rentabilitatea capitalurilor2,15%
Rentabilitatea activelor0,94%
Grad de îndatorare51,74%
Lichiditate curentă0,38
Cifră de afaceri pe salariat401.152lei
Fond de rulment-2.653.933lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-14,97%
Creștere anuală compusă
28,33%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5590 Alte servicii de cazare

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre STAR TOUR SRL

Ce cifră de afaceri are STAR TOUR SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.616.132 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 76.996 lei.
STAR TOUR SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus STAR TOUR SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are STAR TOUR SRL?
14 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are STAR TOUR SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.252.239 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are STAR TOUR SRL?
57 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
STAR TOUR SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are STAR TOUR SRL?
Activitatea principală este CAEN 5590 — Alte servicii de cazare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .