ODLO ROMANIA SRL

Activă

1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

ODLO ROMANIA SRL (CUI 15280138) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Roman, NEAMŢ, înregistrată la 11 martie 2003, cu activitatea principală „fabricarea articolelor de îmbrăcăminte” (CAEN 1421).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 140.196.724 lei, profit net de 6.010.827 lei, datorii de 39.689.986 lei, capitaluri proprii de 29.973.388 lei, 520 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.29%
Lichiditate
1.3 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

140.196.724lei

Venituri totale

146.875.720lei

Rezultat net

6.010.827lei

Datorii

39.689.986lei

Capitaluri proprii

29.973.388lei

Capital de lucru

12.104.854lei

Salariați

520

Cifră de afaceri pe salariat

269.609lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2003000330274
Data înregistrării
11 martie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Sediu social
JUD. NEAMŢ, MUN. ROMAN, STR. CHIMIEI, NR.F.N.

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+11,9%
Profitul, față de anul trecut
+46,8%
Creștere anuală compusă
+18,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate43.2%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.3 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.29%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare57.2%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință11.88%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate17.595.225lei
I2Active circulante51.794.840lei
I3Stocuri31.558.746lei
I4Creanțe19.960.604lei
I5Casa și conturi la bănci275.490lei
I6Cheltuieli în avans274.205lei

Pasiv

I7Datorii39.689.986lei
I8Venituri în avans896lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri29.973.388lei
I11Capital subscris vărsat178.135lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă140.196.724lei
I14Venituri totale146.875.720lei
I15Cheltuieli totale139.776.421lei
I16Profit brut7.099.299lei
I18Profit net6.010.827lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați520

Indicatori · 2025

Marjă netă4,29%
Marjă brută5,06%
Rentabilitatea capitalurilor20,05%
Rentabilitatea activelor8,66%
Grad de îndatorare57,2%
Lichiditate curentă1,30
Cifră de afaceri pe salariat269.609lei
Fond de rulment12.104.854lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
11,88%
Creștere anuală compusă
18,19%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

Cele mai nou înregistrate în județul Neamț

Întrebări despre ODLO ROMANIA SRL

Ce cifră de afaceri are ODLO ROMANIA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 140.196.724 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 6.010.827 lei.
ODLO ROMANIA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ODLO ROMANIA SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ODLO ROMANIA SRL?
520 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ODLO ROMANIA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 39.689.986 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ODLO ROMANIA SRL?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ODLO ROMANIA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ODLO ROMANIA SRL?
Activitatea principală este CAEN 1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .