FERMA ANGUS DE ROMANAŢI S.R.L.

Activă

0150 Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)

FERMA ANGUS DE ROMANAŢI S.R.L. (CUI 15221034) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Piteşti, ARGEŞ, înregistrată la 19 februarie 2003, cu activitatea principală „activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)” (CAEN 0150).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.005.801 lei, profit net de 7.047 lei, datorii de 2.619.490 lei, capitaluri proprii de 1.218.570 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 64 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

64

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

64 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.75 x
Profitabilitate
0.35%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.005.801lei

Venituri totale

3.310.339lei

Rezultat net

7.047lei

Datorii

2.619.490lei

Capitaluri proprii

1.218.570lei

Capital de lucru

-665.399lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

401.160lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2003000204038
Data înregistrării
19 februarie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
0150 — Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)
Sediu social
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, STR. MITROPOLIT ANTIM IVIREANU, NR.48A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+48,3%
Profitul, față de anul trecut
+43,6%
Creștere anuală compusă
+10,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

64clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate26.05%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.75 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.35%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare55.99%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință48.33%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA64200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.724.609lei
I2Active circulante1.954.091lei
I3Stocuri1.448.080lei
I4Creanțe133.372lei
I5Casa și conturi la bănci372.639lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.619.490lei
I8Venituri în avans840.640lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.218.570lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.005.801lei
I14Venituri totale3.310.339lei
I15Cheltuieli totale3.294.203lei
I16Profit brut16.136lei
I18Profit net7.047lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă0,35%
Marjă brută0,8%
Rentabilitatea capitalurilor0,58%
Rentabilitatea activelor0,15%
Grad de îndatorare55,99%
Lichiditate curentă0,75
Cifră de afaceri pe salariat401.160lei
Fond de rulment-665.399lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
48,33%
Creștere anuală compusă
10,71%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre FERMA ANGUS DE ROMANAŢI S.R.L.

Ce cifră de afaceri are FERMA ANGUS DE ROMANAŢI S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.005.801 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 7.047 lei.
FERMA ANGUS DE ROMANAŢI S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FERMA ANGUS DE ROMANAŢI S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are FERMA ANGUS DE ROMANAŢI S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FERMA ANGUS DE ROMANAŢI S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.619.490 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FERMA ANGUS DE ROMANAŢI S.R.L.?
64 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FERMA ANGUS DE ROMANAŢI S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FERMA ANGUS DE ROMANAŢI S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0150 — Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .