FRESENIUS NEPHROCARE ROMANIA SRL

Activă

8622 Activităţi de asistenţă medicală specializată

FRESENIUS NEPHROCARE ROMANIA SRL (CUI 15189774) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 6 februarie 2003, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală specializată” (CAEN 8622).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 520.021.949 lei, profit net de 36.752.564 lei, datorii de 82.323.815 lei, capitaluri proprii de 164.208.733 lei, 1.163 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 95 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

95

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

95 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

520.021.949lei

Venituri totale

529.436.934lei

Rezultat net

36.752.564lei

Datorii

82.323.815lei

Capitaluri proprii

164.208.733lei

Capital de lucru

44.779.388lei

Salariați

1.163

Cifră de afaceri pe salariat

447.138lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2003001669405
Data înregistrării
6 februarie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, SOS. BUCURESTI-PLOIESTI, NR.19-21, ET.3, AP.CAMERA 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+3,7%
Profitul, față de anul trecut
+39,4%
Creștere anuală compusă
+13,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

95clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate67.08%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.54 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate7.07%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare33.63%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință3.72%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA95200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate117.710.326lei
I2Active circulante127.103.203lei
I3Stocuri19.793.445lei
I4Creanțe58.139.340lei
I5Casa și conturi la bănci49.170.418lei
I6Cheltuieli în avans1.719.515lei

Pasiv

I7Datorii82.323.815lei
I8Venituri în avans496lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri164.208.733lei
I11Capital subscris vărsat45.089.977lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă520.021.949lei
I14Venituri totale529.436.934lei
I15Cheltuieli totale485.732.100lei
I16Profit brut43.704.834lei
I18Profit net36.752.564lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1.163

Indicatori · 2025

Marjă netă7,07%
Marjă brută8,4%
Rentabilitatea capitalurilor22,38%
Rentabilitatea activelor15,01%
Grad de îndatorare33,63%
Lichiditate curentă1,54
Cifră de afaceri pe salariat447.138lei
Fond de rulment44.779.388lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
3,72%
Creștere anuală compusă
13,28%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8622 Activități de asistență medicală specializată

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre FRESENIUS NEPHROCARE ROMANIA SRL

Ce cifră de afaceri are FRESENIUS NEPHROCARE ROMANIA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 520.021.949 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 36.752.564 lei.
FRESENIUS NEPHROCARE ROMANIA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FRESENIUS NEPHROCARE ROMANIA SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are FRESENIUS NEPHROCARE ROMANIA SRL?
1.163 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FRESENIUS NEPHROCARE ROMANIA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 82.323.815 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FRESENIUS NEPHROCARE ROMANIA SRL?
95 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FRESENIUS NEPHROCARE ROMANIA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FRESENIUS NEPHROCARE ROMANIA SRL?
Activitatea principală este CAEN 8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .