LAUREAN SRL

Activă

0220 Exploatarea forestieră

LAUREAN SRL (CUI 15148430) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Almaşu Mare Com. Almaşu Mare, ALBA, înregistrată la 23 ianuarie 2003, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 8.565.353 lei, profit net de 66.766 lei, datorii de 1.447.716 lei, capitaluri proprii de 5.877.104 lei, 23 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 86 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

86

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

86 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.78%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

8.565.353lei

Venituri totale

8.471.763lei

Rezultat net

66.766lei

Datorii

1.447.716lei

Capitaluri proprii

5.877.104lei

Capital de lucru

5.294.859lei

Salariați

23

Cifră de afaceri pe salariat

372.407lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2003000037010
Data înregistrării
23 ianuarie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. ALBA, SAT ALMAŞU MARE COM. ALMAŞU MARE, , NR.82

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+8,3%
Profitul, față de anul trecut
-19,7%
Creștere anuală compusă
+19,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

86clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate56.03%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate4.66 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.78%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare13.8%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință8.28%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA86200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.745.801lei
I2Active circulante6.742.575lei
I3Stocuri1.805.575lei
I4Creanțe3.568.167lei
I5Casa și conturi la bănci1.368.833lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.447.716lei
I8Venituri în avans3.163.556lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.877.104lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă8.565.353lei
I14Venituri totale8.471.763lei
I15Cheltuieli totale8.401.261lei
I16Profit brut70.502lei
I18Profit net66.766lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați23

Indicatori · 2025

Marjă netă0,78%
Marjă brută0,82%
Rentabilitatea capitalurilor1,14%
Rentabilitatea activelor0,64%
Grad de îndatorare13,8%
Lichiditate curentă4,66
Cifră de afaceri pe salariat372.407lei
Fond de rulment5.294.859lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
8,28%
Creștere anuală compusă
19,65%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Alba

Întrebări despre LAUREAN SRL

Ce cifră de afaceri are LAUREAN SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 8.565.353 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 66.766 lei.
LAUREAN SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LAUREAN SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are LAUREAN SRL?
23 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LAUREAN SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.447.716 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LAUREAN SRL?
86 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LAUREAN SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LAUREAN SRL?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .