UNIGRAINS TRADING SRL
Activă0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
UNIGRAINS TRADING SRL (CUI 15145310) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Constanţa, CONSTANŢA, înregistrată la 23 ianuarie 2003, cu activitatea principală „cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase” (CAEN 0111).
A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 92.349.281 lei, profit net de 3.028.582 lei, datorii de 58.162.529 lei, capitaluri proprii de 13.086.661 lei, 55 de salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 55 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 18 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa C
Risc moderat
55 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Activele circulante nu acoperă datoriile.
- Lichiditate
- 0.33 x
- Îndatorare
- 75.91%
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
92.349.281lei
Venituri totale
97.649.607lei
Rezultat net
3.028.582lei
Datorii
58.162.529lei
Capitaluri proprii
13.086.661lei
Capital de lucru
-38.905.445lei
Salariați
55
Cifră de afaceri pe salariat
1.679.078lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J2003000584130
- Data înregistrării
- 23 ianuarie 2003
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
- Sediu social
- JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. HATMANUL LUCA ARBORE, NR.13B
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2008–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +34,6%
- Profitul, față de anul trecut
- +50%
- Creștere anuală compusă
- +12,6%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc moderat
Ce l-a dat
- Solvabilitate17.08%
Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.
- Lichiditate0.33 x
Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.
- Profitabilitate3.28%
Marjă netă modestă.
- Îndatorare75.91%
Îndatorare ridicată.
- Tendință34.56%
Creștere puternică a cifrei de afaceri.
- Istoricul rezultatelor1 ani
Un an cu pierdere în perioada analizată.
Evoluția scorului
2008–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 34,56%
- Creștere anuală compusă
- 12,56%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit
0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
Cele mai nou înregistrate în județul Constanța
- MARIN COSTEL-CRISTIAN ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ CUI 55789220 · Sat Tortoman Com. Tortoman · înființată 03.11.2026II
- LOGISTIC CEREAL S.R.L. CUI 55789344 · Sat Cogealac Com. Cogealac · înființată 03.11.2026SRL
- MUNTEANU D. COSTIN ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ CUI 55746238 · Mun. Constanţa · înființată 22.10.2026II
- MEŞU LAVINIA PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55746262 · Sat Mircea Vodă Com. Mircea Vodă · înființată 22.10.2026PFA
- ŢIŢEICĂ LAURA ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ CUI 55739168 · Sat Negreşti Com. Cobadin · înființată 21.10.2026II
- GRIGORE GH. ŞTEFAN ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ CUI 55600657 · Mun. Medgidia · înființată 18.09.2026II
Întrebări despre UNIGRAINS TRADING SRL
- Ce cifră de afaceri are UNIGRAINS TRADING SRL?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 92.349.281 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.028.582 lei.
- UNIGRAINS TRADING SRL mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus UNIGRAINS TRADING SRL?
- 18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
- Câți angajați are UNIGRAINS TRADING SRL?
- 55 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are UNIGRAINS TRADING SRL?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 58.162.529 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are UNIGRAINS TRADING SRL?
- 55 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- UNIGRAINS TRADING SRL este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are UNIGRAINS TRADING SRL?
- Activitatea principală este CAEN 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .