SOFTCONTROL SRL

Activă

6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

SOFTCONTROL SRL (CUI 15145123) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Râmnicu Sărat, BUZĂU, înregistrată la 23 ianuarie 2003, cu activitatea principală „activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (CAEN 6201).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.856.773 lei, profit net de 1.032.159 lei, datorii de 1.623.911 lei, capitaluri proprii de 47.070 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 53 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

53

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

53 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
87.05%
Istoricul rezultatelor
2 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.856.773lei

Venituri totale

2.833.373lei

Rezultat net

1.032.159lei

Datorii

1.623.911lei

Capitaluri proprii

47.070lei

Capital de lucru

-43.692lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

408.110lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J10/37/2003
Data înregistrării
23 ianuarie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Sediu social
JUD. BUZĂU, MUN. RÂMNICU SĂRAT, STR. TOAMNEI, BL.8, SC.B, ET.3, AP.16

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+418,7%
Profitul, față de anul trecut
+603,3%
Creștere anuală compusă
+18,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

53clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate2.52%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.97 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate36.13%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare87.05%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință418.73%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor2 ani

    2 ani cu pierdere din 3.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA53200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate285.370lei
I2Active circulante1.580.219lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe1.490.977lei
I5Casa și conturi la bănci89.242lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.623.911lei
I8Venituri în avans194.608lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri47.070lei
I11Capital subscris vărsat60.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.856.773lei
I14Venituri totale2.833.373lei
I15Cheltuieli totale1.630.613lei
I16Profit brut1.202.760lei
I18Profit net1.032.159lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2025

Marjă netă36,13%
Marjă brută42,1%
Rentabilitatea capitalurilor2.192,82%
Rentabilitatea activelor55,33%
Grad de îndatorare87,05%
Lichiditate curentă0,97
Cifră de afaceri pe salariat408.110lei
Fond de rulment-43.692lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
418,73%
Creștere anuală compusă
18,7%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Cele mai nou înregistrate în județul Buzău

Întrebări despre SOFTCONTROL SRL

Ce cifră de afaceri are SOFTCONTROL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.856.773 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.032.159 lei.
SOFTCONTROL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SOFTCONTROL SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SOFTCONTROL SRL?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SOFTCONTROL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.623.911 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SOFTCONTROL SRL?
53 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SOFTCONTROL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SOFTCONTROL SRL?
Activitatea principală este CAEN 6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .