LUHTA IMPEX SRL

Activă

3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

LUHTA IMPEX SRL (CUI 15138819) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Arad, ARAD, înregistrată la 21 ianuarie 2003, cu activitatea principală „fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.” (CAEN 3299).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.636.707 lei, profit net de 5.195 lei, datorii de 1.113.346 lei, capitaluri proprii de 115.188 lei, 26 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 42 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

42

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

42 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
90.62%
Solvabilitate
9.38%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.636.707lei

Venituri totale

3.814.190lei

Rezultat net

5.195lei

Datorii

1.113.346lei

Capitaluri proprii

115.188lei

Capital de lucru

-64.950lei

Salariați

26

Cifră de afaceri pe salariat

139.873lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J02/45/2003
Data înregistrării
21 ianuarie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
3299 — Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
Sediu social
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. AGRICULTORILOR, NR.2/1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-5,3%
Profitul, față de anul trecut
-77,9%
Creștere anuală compusă
+7,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

42clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate9.38%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.94 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.14%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare90.62%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-5.3%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA42200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate180.138lei
I2Active circulante1.048.396lei
I3Stocuri865.000lei
I4Creanțe156.825lei
I5Casa și conturi la bănci26.571lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.113.346lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri115.188lei
I11Capital subscris vărsat31.100lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.636.707lei
I14Venituri totale3.814.190lei
I15Cheltuieli totale3.807.731lei
I16Profit brut6.459lei
I18Profit net5.195lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați26

Indicatori · 2025

Marjă netă0,14%
Marjă brută0,18%
Rentabilitatea capitalurilor4,51%
Rentabilitatea activelor0,42%
Grad de îndatorare90,62%
Lichiditate curentă0,94
Cifră de afaceri pe salariat139.873lei
Fond de rulment-64.950lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-5,3%
Creștere anuală compusă
7,44%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre LUHTA IMPEX SRL

Ce cifră de afaceri are LUHTA IMPEX SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.636.707 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 5.195 lei.
LUHTA IMPEX SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LUHTA IMPEX SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are LUHTA IMPEX SRL?
26 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LUHTA IMPEX SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.113.346 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LUHTA IMPEX SRL?
42 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LUHTA IMPEX SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LUHTA IMPEX SRL?
Activitatea principală este CAEN 3299 — Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .