NELCAR-DAM SRL

Activă

9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

NELCAR-DAM SRL (CUI 15065482) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Motru, GORJ, înregistrată la 5 decembrie 2002, cu activitatea principală „repararea și întreținerea autovehiculelor” (CAEN 9531).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 10.415.728 lei, profit net de 505.363 lei, datorii de 2.470.325 lei, capitaluri proprii de 1.872.023 lei, 16 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-6.1%
Profitabilitate
4.85%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

10.415.728lei

Venituri totale

10.472.462lei

Rezultat net

505.363lei

Datorii

2.470.325lei

Capitaluri proprii

1.872.023lei

Capital de lucru

570.589lei

Salariați

16

Cifră de afaceri pe salariat

650.983lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J18/477/2002
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2002000477185
Data înregistrării
5 decembrie 2002

Activitate și sediu

Activitate principală
9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelor
Sediu social
JUD. GORJ, MUN. MOTRU, CAL. SEVERINULUI, NR.13A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-6,1%
Profitul, față de anul trecut
-39,1%
Creștere anuală compusă
+8,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate43.39%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.23 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.85%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare57.25%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-6.1%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA74200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.273.894lei
I2Active circulante3.040.914lei
I3Stocuri1.560.906lei
I4Creanțe809.184lei
I5Casa și conturi la bănci670.824lei
I6Cheltuieli în avans27.540lei

Pasiv

I7Datorii2.470.325lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.872.023lei
I11Capital subscris vărsat400.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă10.415.728lei
I14Venituri totale10.472.462lei
I15Cheltuieli totale9.891.730lei
I16Profit brut580.732lei
I18Profit net505.363lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați16

Indicatori · 2025

Marjă netă4,85%
Marjă brută5,58%
Rentabilitatea capitalurilor27%
Rentabilitatea activelor11,71%
Grad de îndatorare57,25%
Lichiditate curentă1,23
Cifră de afaceri pe salariat650.983lei
Fond de rulment570.589lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-6,1%
Creștere anuală compusă
8,28%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea T · Activități ale gospodăriilor private

9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre NELCAR-DAM SRL

Ce cifră de afaceri are NELCAR-DAM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 10.415.728 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 505.363 lei.
NELCAR-DAM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NELCAR-DAM SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are NELCAR-DAM SRL?
16 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NELCAR-DAM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.470.325 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NELCAR-DAM SRL?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NELCAR-DAM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NELCAR-DAM SRL?
Activitatea principală este CAEN 9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .