PARC TEHNOLOGIC SI INDUSTRIAL GIURGIU NORD SA

Activă

8413 Reglementarea şi eficientizarea activităţilor economice

PARC TEHNOLOGIC SI INDUSTRIAL GIURGIU NORD SA (CUI 15063988) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Giurgiu, GIURGIU, înregistrată la 5 decembrie 2002, cu activitatea principală „reglementarea şi eficientizarea activităţilor economice” (CAEN 8413).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.805.304 lei, profit net de 99.405 lei, datorii de 3.887.923 lei, capitaluri proprii de 3.689.526 lei, 23 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.71%
Lichiditate
1.33 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.805.304lei

Venituri totale

6.002.245lei

Rezultat net

99.405lei

Datorii

3.887.923lei

Capitaluri proprii

3.689.526lei

Capital de lucru

1.278.554lei

Salariați

23

Cifră de afaceri pe salariat

252.405lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2002000350523
Data înregistrării
5 decembrie 2002

Activitate și sediu

Activitate principală
8413 — Reglementarea şi eficientizarea activităţilor economice
Sediu social
JUD. GIURGIU, MUN. GIURGIU, BLD. BUCUREŞTI, NR.351

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+16,8%
Profitul, față de anul trecut
+188,8%
Creștere anuală compusă
-0,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate40.99%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.33 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.71%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare43.2%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință16.81%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA73200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.833.792lei
I2Active circulante5.166.477lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe4.999.828lei
I5Casa și conturi la bănci166.649lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii3.887.923lei
I8Venituri în avans1.422.820lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.689.526lei
I11Capital subscris vărsat91.700lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.805.304lei
I14Venituri totale6.002.245lei
I15Cheltuieli totale5.879.102lei
I16Profit brut123.143lei
I18Profit net99.405lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați23

Indicatori · 2025

Marjă netă1,71%
Marjă brută2,12%
Rentabilitatea capitalurilor2,69%
Rentabilitatea activelor1,1%
Grad de îndatorare43,2%
Lichiditate curentă1,33
Cifră de afaceri pe salariat252.405lei
Fond de rulment1.278.554lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
16,81%
Creștere anuală compusă
-0,72%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8413 Reglementarea și eficientizarea activităților economice

Cele mai nou înregistrate în județul Giurgiu

Întrebări despre PARC TEHNOLOGIC SI INDUSTRIAL GIURGIU NORD SA

Ce cifră de afaceri are PARC TEHNOLOGIC SI INDUSTRIAL GIURGIU NORD SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.805.304 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 99.405 lei.
PARC TEHNOLOGIC SI INDUSTRIAL GIURGIU NORD SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PARC TEHNOLOGIC SI INDUSTRIAL GIURGIU NORD SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PARC TEHNOLOGIC SI INDUSTRIAL GIURGIU NORD SA?
23 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PARC TEHNOLOGIC SI INDUSTRIAL GIURGIU NORD SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.887.923 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PARC TEHNOLOGIC SI INDUSTRIAL GIURGIU NORD SA?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PARC TEHNOLOGIC SI INDUSTRIAL GIURGIU NORD SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PARC TEHNOLOGIC SI INDUSTRIAL GIURGIU NORD SA?
Activitatea principală este CAEN 8413 — Reglementarea şi eficientizarea activităţilor economice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .